وکیل محمدعلی نجفی تا دوماه دیگر تقاضای آزادی مشروط خواهد کرد

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[7 ساعت،۹ دقیقه

 

استان وایر – حمیدرضا گودرزی، وکیل مدافع محمدعلی نجفی گفته است که باتوجه به اینکه موکلش حدود ۱۸ ماه از محکومیت پنج ساله خود را سپری کرده، با استناد به قانون تا دو ماه دیگر تقاضای آزادی مشروط خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، وکیل مدافع محمدعلی نجفی در خصوص آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: «آقای نجفی در حال تحمل حبس در زندان اوین هستند. محکومیت موکل برای قتل پنج سال و برای اسلحه شش ماه است و آنچه قابل اجراست محکومیت پنج سال قتل عمد است که اکنون حدود ۱۸ ماه آن گذشته است.»

او می‌گوید یک سوم محکومیت که مهلت قانونی است و قانون پیش‌بینی کرده باید طی شود تا بتوان تقاضای آزادی مشروط کرد. به عبارتی او دو ماه دیگر، در ماه بیستم محکومیت خود می تواند در خواست آزادی مشروط خود را ارایه کند. 

میترا استاد همسر محمدعلی نجفی روز ۷ خرداد۱۳۹۸ با شلیک گلوله به قتل رسید. عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد. اتهامات نجفی، «قتل عمد میترا استاد»، «حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز» و «ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح» است.

هیات عمومی دیوان عالی کشور که در خصوص صدور رأی اصراری پرونده محمدعلی نجفی در شهریور ماه برگزار شد نیز اتهام نجفی را قتل عمد دانست.

با توجه به اینکه آقای نجفی شاکی خصوصی نداشت، احکام صادر شده با استناد به جرایم عمومی پرونده صادر شده است.

 

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *