حکم ابلاغ شده به قره‌‌ اوغلانی: ۱۳ سال حبس یا اعدام | ایران | DW

به اشتراک گذاشتنهانیه قره اوغلانی خواهر حامد قره اوغلانی روز دوشنبه ۱۰ آذر (۳۰ نوامبر) با ارسال یک توییت خبر داده است که حکم برادرش ابلاغ شده است. طبق گفته هانیه قره اوغلانی دو نفر از قضات برادر او را به ۱۳سال و سه ماه زندان محکوم کردند و یکی دیگر از قضات نیز حکم اعدام صادر کرده است. 

اتهامات حامد قره اوغلانی “ارتباط با اسرائیل و آمریکا”، “توهین به رهبری”، “پاره کردن عکس قاسم سلیمانی” و “تبلیغ علیه نظام” ذکر شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز دستگیری حامد قره اوغلانی خبر داده بود که اداره اطلاعات ارومیه خانواده او را مورد تهدید قرار داده است.

یک هفته پیش اعلام شده بود که  این زندانی سیاسی از طرف دادگاه ارومیه به اعدام و ۱۳ سال حبس محکوم شده است. این حکم روز یکشنبه دوم آذر ۹۹، توسط دادگاه به وکیل قره اوغلانی ابلاغ شده است.

اما در آن زمان هانیه قره اوغلانی این خبر را با ارسال یک توییت تکذیب کرده بود و نوشت که “خبر اعلام شده مبنی بر حکم ابلاغی برادرم درست نیست و تکذیب می‌کنیم و از همه خبرگزاری‌ها درخواست دارم به این شایعه‌ها دامن نزنند. هانیه قره اوغلانی در پایان توییت خود نوشت “متعاقبا خبری از برادرم باشه من خودم اعلام می‌کنم.”

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اکنون خواهر حامد قره‌ اوغلانی این زندانی سیاسی اعلام کرده  است که حکم برادرش صادر شده و دو قاضی به حکم زندان ۱۳ سال و سه ماه و یک قاضی نیز حکم اعدام صادر کرده است.

قره اوغلانی به بیماری صرع مبتلاست و به طور مرتب به داروهایش دسترسی ندارد. او در شهریور ۱۳۹۹ پس از روبه رو شدن با نشانه‌های کرونا از جمله سرفه شدید به بهداری زندان منتقل شده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر