رسانه خبری پیامِ ایرانی

اخطار تکان دهنده؛ کرونا ممکن است به مرگ ۲۰۰ هزار آمریکائی بیانجامدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

چند روز از پیش‌بینی موج دوم کرونا، آنتونی فاوشی دانشمند برجسته آمریکایی، روز یکشنبه ۲۹ مارس هشدار داد که کووید ۱۹، می‌تواند منجر به مرگ بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر در ایالات‌متحده گردد.

این کارشناس ارشد بیماری‌های واگیر در انستیتو ملی بهداشت به سی ان ان گفت: «پیش‌بینی‌ها مبنی بر مرگ حدود یک میلیون آمریکایی یا بیشتر در اثر این پاندمیک» تقریباً مطرح نمی‌باشد، هرچند غیرممکن نیست، اما بسیار نامحتمل می‌باشد.»

فاوشی تخمین زد که آمار مرگ و میر در ایالات‌متحده بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر و شمار مبتلایان تا میلیون‌ها نفر برسد.

عضو ارشد تیم کاری ضد کرونای دونالد ترامپ، اضافه کرد: «من نمی‌خواهم که مردم مبادرت به نقل آمار از قول من کنند زیرا این آمار، به سرعت تغییر می‌کنند ، لذا گول زدن مردم و به اشتباهافتادن، کاری آسان بوده و امری کاملا محتمل است.»

با این حال، فاوشی نسبت به کمبود اسکنر و دستگاه‌های معاینه، خوش‌بین بود و گفت: «اگر اکنون اوضاع را با هفته‌های قبل مقایسه کنید، ما معاینات وتست‌های بیشتری نسبت به قبل داریم.»

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این امر باعث برداشته شدن نسبی محدودیت‌های مسافرتی و شغلی خواهد شد یا خیر، گفت: «این امر، هفته‌ها طول خواهد کشید و موضوعی نیست که فردا یا هفته آینده، رخ دهد بلکه اندکی بیشتر زمان خواهد گرفت.»

بیش از ۲۰۰۰ مورد مرگ… نیویورک در بدترین شرایط

این درحالی است که براساس آخرین سرشماری دانشگاه جان هاپکینز تا عصر شنبه ۲۸ مارس، شمار کشته‌شدگان ناشی از ویروس در ایالات‌متحده از دو هزار نفر تجاوز کرده و شمار مبتلایان به بیش از ۱۲۰ هزار نفر رسیده است.

در ایالات‌متحده، ۱۲۱٫۱۱۷ مورد قطعی ابتلاء به کووید ۱۹، ثبت شده، در حالی که شمار مرگ و میر به ۲۲۰۱۰ مورد رسیده که در مقایسه با آمار چهارشنبه گذشته، دو برابر شده است. به نظر می‌رسید ایالت نیویورک با ۵۲۳۱۸ مورد ابتلاء و ۷۲۸ کشته ، شدیدترین ضربه را از کرونا خورده باشد.

قابل توجه است که این کارشناس آمریکایی که روزانه در کنار ترامپ در کنفرانس‌های مربوط به پاندمیک کرونا مشاهده می‌شود، هشدار داده بود که کووید ۱۹ احتمالا به شکل موسمی باز خواهد گشت و لذا نیاز بسیار مبرمی برای یافتن واکسن و درمان کار آمد این پاندمیک، وجود دارد.

وی همچنین در کنفرانس مطبوعاتی روزانه چهارشنبه گذشته درمحل کاخ سفید افزود که کرونا شروع به گسترش در کشورهای نیمکره جنوبی کرده که زمستان در این کشورها آغاز شده است.

فاوشی با هشدار دهی در مورد «لزوم آمادگی لازم برای مقابله با موج دوم کرونا»، افزود: «این مسئله باعث افزایش لزوم سرعت در تولید و آزمایش واکسن و آماده‌سازی و در دسترس قرار دادن آن برای چرخه بعدی می شود.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.