حمله با خودرو به صف پیاده‌روها در تری‌یر آلمان با ۲ کشته و ۱۰ زخمی | آلمان | DW

به اشتراک گذاشتن


پلیس تری‌یر (Trier) در شبکه اجتماعی توییتر روز سه‌شنبه اول دسامبر (۱۰ آذر) با اعلام این خبر گفته است که یک نفر دستگیر شده است. پلیس در خبرهای اولیه هم‌زمان از یک کشته و دو زخمی خبر داده است. پلیس می‌گوید خودروی فرد مهاجم را در اختیار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری آلمان، علت و انگیزه این رویداد هنوز مشخص نیست.

شبکه تلویزیونی جنوب غربی آلمان (SWR) با استناد به وولفرام لایبه، شهردار تری‌یر خبر داده است که دستکم دو نفر کشته و ده تن دیگر زخمی شده‌اند. یک سخنگوی پلیس از چندین زخمی نام برده است.

یک گزارشگر روزنامه “تری‌یرشر فولکس‌فرویند” گزارش داد که راننده خودروی SUV در میدان بازار مرکزی، ویرانه‌ای برجای گذارده و تمام میزهای فروش واژگون شده‌اند.

هلیکوپترها بر فراز شهر واقع در ایالت راین‌لندفالتس در پرواز هستند. به مدارس واقع در منطقه مرکزی شهر در مورد این رویداد اطلاع داده شده است. در دبستان آئوسونیوس تمام شاگردان می‌بایستی بعدازظهر سه‌شنبه را در مدرسه بمانند. به والدین اطلاع داده شده که یک نفر با خودرو وارد جمعیت در میدان بازار مرکزی شده است و هیچ شاگردی نباید بدون همراه راهی خانه شود.

پلیس با اعلام اینکه خودروی مهاجم را ضبط کرده است به مردم تری‌یر توصیه کرد محض احتیاط از ورود به حوزه میدان مرکزی شهر اجتناب کنند. در این میدان شمار زیادی نیروی پلیس و نیروهای امداد مشاهده می‌شود.

این خبر تکمیل می‌شود

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *