رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | اعزام به بیمارستان؛ وضعیت نامناسب جسمی سپیده فرهان در زندان اوین


خبرگزاری هرانا –  سپیده فرهان، فعال مدنی محبوس در زندان اوین و از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۹۶، که در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در این زندان است، هفته‌ گذشته به دلیل احساس درد شدید در ناحیه پا، با تاخیر بسیار به بهداری زندان اوین و نهایتا به بیمارستان منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، سپیده فرهان فعال مدنی محبوس در زندان اوین، به دلیل احساس درد شدید در ناحیه پا به بهداری زندان و نهایتا به بیمارستان منتقل شده است. 

سپیده قلیان، فعال مدنی، با بیان اینکه در حال حاضر سپیده فرهان در زندان حتی نمی‌تواند راه برود، گفته است: “او روز دوشنبه هفته‌ گذشته در پی تماس با من از درد پای خود گفت؛ که حتی نمی‌تواند راه برود، به بهداری اوین رفته‌ و از آنجا با تاخیر او را به بیمارستان منتقل کرده‌اند”.

وی در ادامه عنوان کرد: ” پس از عکسبرداری به او گفته‌اند که حتما باید آتل ببندد و پس از تماس با خانواده‌اش، مادر او آتلی را در زندان به او تحویل داده است. اما وقتی دوباره سپیده در روز چهارشنبه با من تماس گرفت؛ گفت حتی با آتل هم‌ نمی‌توانم راه بروم”.

قلیان درباره‌ پرونده‌ سپیده فراهان نیز گفته است: “سپیده فرهان حتی وکیل ندارد. اتهامات او “اجتماع و تبانی” و “اخلال در نظم عمومی” است. در ابتدا امیر رئیسیان در دادگاه بدوی وکیل پرونده‌ی او بود که در این دادگاه غیابا و به قضاوت قاضی احمدزاده به شش سال حبس محکوم شد که حتی برخی فکر می‌کردند سپیده فرهان از کشور خارج شده است اما نرفته بود‌”.

سپیدا فرهان در تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۲ ساله خود راهی زندان اوین شده بود.

سپیده فرهان پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود. پس از اعتراض خانم فرهان به حکم صادره، این حکم مدتی بعد توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ۲ سال حبس تعزیری کاهش یافت.

اتهامات سپیده فرهان در کیفرخواست ابتدا “اخلال در نظم عمومی” و ” اجتماعی و تبانی علیه امنیت کشور” عنوان شده بود که با نقض اتهام “اخلال در نظم عمومی” نهایتا به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده است.

خانم فرهان پیشتر در تاریخ ۱۲ دی‌ماه ۹۶ در جریان اعتراضات سراسری دیماه بازداشت و پس از حدود یک ماه و نیم با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.