خطر صدور حکم اعدام برای یک دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[6 ساعت،۴۸ دقیقه

استان‌وایر- «حامد قره اوغلانی»، دانشجوی زندانی از سوی سه قاضی دادگاه انقلاب ارومیه با اتهامات سیاسی به ۱۳ سال و سه ماه زندان و اعدام محکوم شده است.

«هانیه قره‌اوغلانی»، خواهر این زندانی سیاسی در صفحه توییتر خود خبر داده که دو قاضی پرونده برای برادرش ۱۳ سال و سه ماه زندان صادر کرده‌اند و یک قاضی نیز حکم اعدام داده است.

گزارش شده که دادگاه انقلاب ارومیه این دانشجوی «دانشگاه بهشتی» را با اتهام‌های «تبلیغ علیه نظام»،‌ «توهین به رهبری» و «همکاری با گروه‌های معاند» محکوم کرده است.

خواهر این زندانی سیاسی با بیان این که اتهام همکاری با اسرائیل نیز به پرونده حامد قره‌اوغلانی اضافه شده، گفته به‌جز اعترافاتی که «تحت فشار» از او در اداره اطلاعات گرفته شده است، هیچ مدرکی برای اتهامات وی وجود ندارد.

حامد قره‌اوغلانی روز شنبه هفتم تیر ۱۳۹۹، توسط نیروهای اداره اطلاعات ارومیه بازداشت و به دفتر پی‌گیری وزارت اطلاعات منتقل ‌شد.

این دانشجوی زندانی به بیماری صرع مبتلا است و به طور مرتب به داروهایش دسترسی ندارد. او در شهریور ۱۳۹۹ نیز در زندان به ویروس کرونا مبتلا شده بود.

 

 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *