نسرین ستوده راهی زندان شد

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[23 ساعت،۴۲ دقیقه

استان‌وایر- صبح امروز چهارشنبه ۱۲آذر۱۳۹۹، مسوولان زندان «قرچک» در تماس با «نسرین ستوده»، به او اطلاع داده‌اند که مرخصی‌ وی تمام شده است و باید به زندان برگردد.

«رضا خندان»، همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر به «ایران‌وایر» ‌می‌گوید: «علی‌رغم این که روز دوشنبه دهم آذر ماه به پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند و پزشکی قانونی دو هفته دیگر مرخصی نسرین ستوده را تمدید کرده است، صبح امروز از زندان تماس گرفته و گفته‌اند باید خودش را معرفی‌ کند.»

نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشر که از خرداد ۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد، شنبه ۱۷آبان۱۳۹۹ به مرخصی رفت. پیش از مرخصی او، «رضا خندان» به «ایران‌وایر» گفته بود پزشک بهداری زندان تشخیص داده که همسرش دچار بیماری قلبی است. در ایام مرخصی از زندان تست کرونای نسرین ستوده مثبت شد و او در قرنطینه خانگی بود.

خندان می‌گوید: «روز دوشنبه که به پزشکی قانونی مراجعه کردیم، موضوع فقط ابتلای همسرم به بیماری کووید-۱۹ نبود بلکه پزشکی قانونی به مرکز قلب نامه داد که تست آنژیو برای همسرم انجام شود.»
حالا اما پیش از انجام آنژیو، او باید به زندان برگردد. همسرش می‌گوید: «مسوولان زندان اصرار داشتند که نسرین باید هر چه سریع‌تر به زندان برگردد و بیشتر از این نمی‌تواند در مرخصی باشد.»

او و همسرش در زمان انتظار این گزارش در راه رفتن به زندان قرچک هستند.

نسرین ستوده دی ماه ۱۳۹۷ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۳۳ سال حبس و تحمل ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده بود که ۱۲ سال از آن به استناد ماده ۱۳۴ «قانون مجازات اسلامی»، قابلیت اجرا دارد.

ستوده تا اواخر مهر ماه امسال دوران محکومیتش را در زندان «اوین» ‌گذراند اما روز بیست‌ونهم مهر به بهانه اعزام به بیمارستان، این فعال حقوق بشر را به زندان قرچک منتقل کردند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، زندان قرچک از نظر سطح بهداشت و درمان در وضعیت نامناسب‌تری قرار دارد.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

 

 

 

 

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *