خبرگزاری هرانا | کشته شدن یک شهروند بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در سیستان و بلوچستان

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۱۳ آذر، در پی تیراندازی بی ضابطه نیروهای نظامی در شهرستان مهرستان واقع در استان سیستان و بلوچستان، یک شهروند جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹، در پی تیراندازی نیروهای نظامی در بخش آشار شهرستان مهرستان، یک شهروند جان خود را از دست داد.

در این گزارش، هویت وی بهزاد محمدی، اهل شهرستان بانه استان کردستان، عنوان شده است.

بر اساس این گزارش با تیراندازی مستقیم ماموران سپاه پاسداران به سمت این شهروند که به سوخت بری مشغول بوده است، وی از ناحیه دو پا و سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست داده است.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پیشتر با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *