رسانه خبری پیامِ ایرانی

اتکا بر «نیروهای جهادی» برای مقابله با کرونا: موضع‌گیری قالیباف در برابر روحانی  


Share

محمد باقر قالیباف، شهردار سابق تهران و نماینده منتخب در مجلس شورای اسلامی، در انتقاد از سیاست‌های دولت روحانی در مقابله با شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور، رئیس جمهوری را به کتمان واقعیت و خوش‌بینی غیرکارشناسی و عدم استفاده از «نیروهای جهادی» متهم کرد.

محمد باقر قالیباف و حسن روحانی دست در دست، از مصافحه تا مقابله (عکس: آرشیو)

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی یکشنبه ۱۰ فروردین طی سخنانی که کنایه‌آمیز درک شد گفت:

«از همه آنهایی که بیرون صحنه تصمیم‌گیری هستند که البته ممکن است مقامی داشته باشند یا دو سه ماه آینده مقامی پیدا کنند خواهش می‌کنم که کمک کنند. شرایط ما شرایط مرید جمع‌ کردن نیست. شرایط ما شرایط جنگ سیاسی نیست.»

محمد باقر قالیباف، شهردار سابق تهران و نماینده منتخب در مجلس شورای اسلامی بلافاصله در چند پیام در توییتر در صدد پاسخگویی به روحانی برآمد. قالیباف نوشت:

«شیوه روی کار آمدن و کنایه زدن و تعلل و پشت گوش انداختن، ندیدن واقعیت‌های موجود و در نظرنگرفتن هشدارهای کارشناسان و راهکارهای متخصصین و مسئولین میدانی و سپس با تشدید بحران‌ها، دست کمک به سوی دیگران دراز کردن و مقصر شمردن سایرین، روشی نیست که ما طبق آن عمل کنیم.»

قالیباف در پیام دیگری در ادامه پیام قبلی نوشت:

‏«مدیریت ناکارآمد ‎دولت در این سال‌ها به طور فشرده در مدیریت بحران کرونا بار دیگر برای مردم روشن شد. کتمان واقعیت، خوش‌بینی غیرکارشناسی، جلسات هفته‌ای یکبار و استفاده نکردن از ظرفیت‌های مردمی و عملیاتی در سراسر کشور.»

قالیباف که احتمال داده می‌شود ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده بگیرد سرانجام در اخرین پیام از روحانی خواست که از دوقطبی‌سازی دست بردارد و بر مدیریت بحران متمرکز شود.

با رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان و ثبت‌نام نکردن چهره‌های سرشناس مجلس دهم مانند علی لاریجانی، محمدباقر قالیباف که در صدر فهرست ائتلاف اصولگرایان قرار داشت، همراه با مصطفی میرسلیم در صدر فهرست منتخبان مجلس هم قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

قالیباف: جوانان «آتش به ‌اختیار» به فرمان رهبر به میدان انتخابات بیایند

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.