خبرگزاری هرانا | مرگ یک ماده ببر در سایه نظارت ناکافی مجموعه باغ وحش ارم

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران از مرگ یک ماده ببر این باغ وحش در پی نزاع با یک ببر دیگر خبر داد. وی نظارت ناکافی مجموعه باغ وحش را از دلایل این حادثه عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: “بعد از ظهر روز گذشته مسئولین باغ وحش ارم طی تماس تلفنی خبر زخمی شدن ببر ماده این باغ وحش را در نزاع با ببر نر به محیط زیست تهران اعلام کردند و متاسفانه این ببر ماده امروز جمعه ۱۴ آذرماه در باغ وحش ارم تلف شده و اقدامات درمانی در چند روز گذشته برای مداوای آن نتیجه ای در بر نداشته است”.

فاطمه برنا افزود: “بنابر گزارش اولیه ارسالی باغ وحش که ساعتی پیش به محیط زیست رسیده این ماده ببر بعلت پارگی کامل نای و پارگی طولی مری و خفگی در اثر پنومونی استنشاقی بدلیل صدمه فیزیکی نزاع با ببر نر تلف شده است”.

معاون مدیر کل و رییس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار کرد: “در بخشی از گزارش ارسالی باغ وحش آمده است که ببر نر در روز یکشنبه ٩ آذرماه پس از شکستن و تخریب حصار مجاور محل نگهداری ببر ماده وارد محدوده نگهداری این حیوان شده و به نزاع با آن پرداخته است”.

برنا در ادامه گفت:”بررسی ها در این خصوص از سوی محیط زیست استان تهران انجام و نتایج حاصله اعلام خواهد شد اما درگام اول، نظارت ناکافی مجموعه باغ وحش یکی از دلایل این اتفاق می تواند باشد”.

وی در پایان تاکید کرد:”لازم است مدیران باغ وحشها جدییت بیشتری در خصوص محلهای نگهداری حیواناتی که بایستى بطور کلى و یا فصولی از سال از هم جدا باشند و یا با فاصله مناسبی از هم نگهداری شوند داشته باشند”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *