فاوشی به خاطر انتقاد از عجله کردن بریتانیا در استفاده از واکسن کرونا پوزش خواست

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

کارشناس ارشد کنترل بیماری‌های عفونی ایالات متحده به دلیل انتقادش در مورد عجله مقامات بریتانیا برای گرفتن مجوز واکسن کووید ۱۹ پوزش خواست و تاکید کرد که به مسئولان أمور بهداشتی بریتانیا اعتماد زیادی دارد.

دکتر آنتونی فاوشی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در مصاحبه قبلی جنجال برانگیخت که در آن او گفته بود، مسئولان واکسیناسیون در بریتانیا عملکردی توام «با احتیاط» همچون سازمان غذا و داروی ایالات متحده نداشتند.

فاوشی در آن زمان بر این باور بود که آژانس تنظیم کننده دارو و مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا مانند شخصی است که «ماراتن را دور زده و در نیمه پایانی شرکت کرده و در صدور این تأیید، عجله کرده است». وی این عملکرد را با سازمان غذا و داروی آمریکا مقایسه کرد که به گفته وی مراقب بود از قضاوت سریع در مورد واکسن جلوگیری کند زیرا نمی خواهد شک و تردیدی در مورد واکسن بوحود آید.

فاوشی، پنجشنبه ۳ دسامبر گفت که در صدد ابراز این مطلب بود که مقامات ایالات متحده، کارکرد متفاوتی با همتایان بریتانیایی دارند که لزوما بهتر نیست، اما گفته‌های فاوشی نتوانست مطلب را به درستی ادا کند.

فاوشی به بی بی سی گفت: «من هم به جامعه علمی و هم جامعه سازمانی بریتانیا اعتماد زیادی دارم و هر کسی که من و روابط من با این نهادها را به معنای واقعی کلمه طی دهه‌ها بشناسد ، می‌داند که این چنین است.»

بریتانیا چهارشنبه ۲ دسامبر نخستین کشور غربی بود که مجوز استفاده از واکسن کووید ۱۹ را به شکل گسترده داد و مسئولان امر، موافقت فوری خود را با محصول تولید شده توسط شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی بیونتک اعلام کردند. به گفته منتقدان، مسئولان امر در بریتانیا در بررسی داده‌ها در مورد ایمنی و کارآیی واکسن عجله به خرج دادند.

فاوشی این ایده را رد کرد و گفت که سازمان غذا و دارو باید به دلیل تردید زیاد در مورد واکسن‌ها در ایالات متحده، حرکت محتاطانه‌تری داشته باشد. به همین دلیل، «نهادهای نظارتی ایالات متحده تمام اطلاعات اولیه شرکت فایزر و بیونتک را به روشی بررسی میکنند که نمی‌توانست با سرعت بیشتری انجام شود.»

فاوشی گفت که حداقل یک هفته دیگر طول می‌کشد تا سازمان غذا و دارو، بررسی خود را کامل کند، اما ایالات متحده و بریتانیا در نهایت به یک جمع بندی خواهند رسید.

او گفت: «در نهایت، این واکسن از ایمنی و کارآمدی برخوردار است… مردم بریتانیا آن را بدست می‌آورند و آنها واقعاً کار خوبی انجام می‌دهند. مردم ایالات متحده نیز این کار را خواهند کرد و ما هم کار خوبی انجام خواهیم داد.»

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *