بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

ارگ ریاست جمهوری افغانستان جمعه ۴ دسامبر اعلام کرد که بانک جهانی برنامه تطبیق واکسین کرونا در افغانستان را تمویل می‌کند.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، محمد اشرف غنی رییس جمهوری این کشور با رؤسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی، مسئولان سازمان صحی جهان و یونیسف، از طریق ویدیو کنفرانسی گفت‌وگو کرده‌ و از روسای بانک جهانی و بانک انکشاف آسیایی خواسته که در قسمت تطبیق مرحله اول برنامه واکسین کرونا، افغانستان را کمک کنند.

براساس خبرنامه، مسئولان متذکره از تعهد مالی جامعه جهانی در زمینه تمویل مرحله نخست واکسین کووید ۱۹ که قرار است از سوی حکومت افغانستان به کمک بانک جهانی تطبیق شود، خبر داده‌اند.

آنان گفته تند که بر اساس این برنامه، در مرحله اول مبارزه با موج دوم ویروس کرونا، قرار است ۲۰ تا ۴۰ درصد برنامه واکسین در افغانستان، تطبیق شود.

این در حالی است که وزارت صحت عامه‌ افغانستان جمعه ۴ دسامبر اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۲ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

با این ارقام، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۴۷ هزار و ۳۸۸ نفر افزایش یافت.

براساس اعلامیه وزارت صحت عامه افغانستان، در ۲۴ ساعت گذشته، شش مریض «کووید۱۹» جان باخته و شمار فوتی‌های ناشی از کرونا در این کشور همان یک‌هزار و ۸۴۷ نفر است.

همچنان، در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۵ فرد مبتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌ و شمار بهبودیافتگان هم همان ۳۷ هزار و ۳۴۷ نفر است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *