ترامپ نیروهای آمریکایی را از سومالی خارج می‌کند | جهان | DW

به اشتراک گذاشتنبنا به دستور دونالد ترامپ کمابیش تمام واحدهای ارتش آمریکا از سومالی خارج می‌شوند. بر اساس بیانیه پنتاگون تا آغاز ۲۰۲۱ قرار است بخش اعظم نیروهای مستقر در سومالی این کشور را ترک کنند.

در بیانیه پنتاگون از شمار کنونی نیروهای آمریکایی مستقر در سومالی چیزی گفته نشده اما رسانه‌های جمعی از حدود ۷۰۰ نفر گزارش می‌دهند.

مأموریت نیروهای آمریکایی حمایت از دولت سومالی در پیکار با گروه تروریستی الشباب است. این گروه سنی‌مذهب از سالیان دور برای کسب قدرت در این کشور مبارزه می‌کند و بر بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور مسلط است. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گفته پنتاگون بخشی از نیروها ممکن است به اماکن دیگری در آفریقا و احتمالا کشورهای همسایه سومالی منتقل شوند، اما هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

ترامپ در اوایل ماه نوامبر سال جاری در انتخابات ریاست جمهوری در برابر جو بایدن شکست خورد. او با استقرار نیروهای آمریکایی در خارج مخالف است و اکنون در آخرین فرصتی که در کاخ سفید برایش باقی مانده است، آنها را به آمریکا فرامی‌خواند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

ترامپ در نیمه نوامبر به خروج بخشی از سربازان آمریکایی از افغانستان و عراق دستور داد. شمار افراد این واحدها تا نیمه ژانویه ۲۰۲۱ به حدود ۲۵۰۰ نفر کاهش می‌یابد؛ یعنی تنها چند روز پیش از ورود جو بایدن به کاخ سفید در بیستم ژانویه.

بنا به گزارش وال استریت ژورنال، سربازان آمریکایی قرار است از سومالی به کنیا و جیبوتی منتقل شوند. به گفته پنتاگون “ایالات متحده همچنان در پیکار با تروریسم در سومالی حضور خواهد داشت”.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Last.today Mr last تلگرام آقای آخرسایت شیراز vinfo ابزار وبمستر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر آقای آخر کیست Mr last Mr last Mr last Mr last CV Mr last Dansk CV آقای آخر Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last Mr last آقای آخر Mr last Danske Site Danske Site Danske Site یوتیوب آقای آخر