رسانه خبری پیامِ ایرانی

مامور آتش‌نشانی جواب تلفن آنگلا مرکل را نداد | آلمان | DWدر روزهایی که هزاران نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و صدها نفر جان باخته‌اند، نیرویی چون پلیس و ماموران آتش‌نشانی در عملیات روزمره خود بیش از دیگران با خطر آلودگی به ویروس روبرو هستند.

آتش‌نشان‌های داوطلب در جزیره روگن در شمال آلمان با ظن  آلودگی به ویروس کرونا در روز ۱۹ مارس آزمایش دادند و سپس به مدت دو هفته خود را قرنطینه کردند. خبر این اقدام در رسانه‌های محلی منتشر شد. 

نزدیک به ۲۰ هزار نفر در مساحتی بالغ بر ۳۰۴ کیلومتر مربع در جزیره روگن واقع در شمال آلمان زندگی می‌کنند.

لازم به یادآوری است که منطقه برگن در جزیره روگن جزو حوزه انتخابیه “فورپومرن – گرایفس‌والد ۱” با ۲۴۱ هزار نفر دارای حق رای است و نماینده انتخابی آن کسی نیست جز آنگلا مرکل، قدرتمندترین زن جهان و صدراعظم آلمان.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اکثریت آرای این منطقه در انتخابات پارلمانی (بوندس تاگ) در طی سی سال گذشته متعلق به آنگلا مرکل بوده است.

صدراعظم آلمان با شنیدن خبر اقدام آتش‌نشان‌ها تصمیم گرفت در تماس تلفنی از وظیفه‌شناسی آن‌ها تشکر کند.

اما آندره موزویک، رئیس آتش‌نشانی با شنیدن صدای مرکل تلفن را قطع کرد. او فکر کرده بود شخصی یا احتمالا یک برنامه رادیویی با تقلید صدای مرکل می‌خواهد با او شوخی کند.

البته گفته می‌شود یکی از ویژگی‌های مرکل پیگیری اوست. مدتی بعد تلفن دوباره به‌ صدا درآمد و این بار دفتر مطبوعاتی صدراعظم اعلام کرد که آنگلا مرکل تمایل به گفتگو با آتش‌نشان‌ها دارد.

صدراعظم آلمان که این روزها علیرغم منفی بودن آزمایش کرونای خود در قرنطینه خانگی بسر می‌برد بالاخره موفق شد در گفتگوی تلفنی از آتش‌نشان‌ها تشکر کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.