رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعتراض کارگران معدن زغال سنگ پروده طبس به آغاز کار در شرایط ویروسی۱۴ ساعت،۲۳ دقیقه

استان وایر- شروع به کار مجدد «معدن زغال سنگ پروده طبس» از پنجم فروردین باعث اعتراضات کارگران و خانواده‌هایشان برای به خطر افتادن جان این کارگران با شیوع گسترده ویروس کرونا شده است.

کارگران معدن زغال سنگ پروده طبس و خانواده‌هایشان با توجه به محیط کار بسته، سالن غذاخوری، عمق زمین و نزدیک بودن کارگران در هنگام کار که همان عوامل موثر در شیوع و گستردگی بیماری کرونا به شمار می‌روند، نگران وضعیت سلامتی خود هستند.

شهرستان طبس در غرب استان خراسان جنوبی، دارای ۱۰۰ معدن فعال با هفت هزار نیروی کار در این حوزه است و به عنوان قطب زغال‌سنگ خاورمیانه و پایتخت زغال‌سنگ ایران شناخته می‌شود.

با شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، اغلب معادن طبس کار در معادن را تا ۱۵ فروردین تعطیل اعلام کردند و معادن مرکزی «پروده یک طبس»، کارخانه‌های «کک‌سازی»، «معدنجو»، «نگین» و «ممرادکو» تعطیل شدند.

اما شرکت زغال‌سنگ پروده طبس از پنجم فروردین آغاز به کار کرد که باعث نگرانی خانواده‌های کارگران شده است. از مشکلات کارگران که باعث تعطیلی معادن شده بود، محیط کار بسته، سالن غذاخوری، عمق زمین و نزدیک بودن کارگران در هنگام کار بود که هنوز توسط این شرکت‌ها حل و فصل نشده‌اند. این شرکت که شعار «تا شکست کرونا، نوروز امسال را در خانه بمانید» را اعلام کرده بود، از روز پنجم فروردین کار خود را آغاز کرده است.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:

 

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.