رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار قربانیان کرونا در آمریکا تا دو هفته آینده به اوج خواهد رسیدمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه ۲۹ مارس ۲۰۲۰ گفت با شیوع همه‌گیر و بی سابقه‌ کرونا مواجه هستیم و با توجه به سرعت انتشار قوی این ویروس در دو هفته آینده شمار قربانیان کرونا به اوج خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانسی خبری ضمن اشاره به این که چندین آزمایش بر روی داروهای درمان بیماری ابتلا به کرونا انجام شده است، گفت با توجه به این‌ که شمار قربانیان کرونا تا دو هفته آینده به اوج خواهد رسید، غلبه بر این ویروس در دو هفته آینده بسیار حائز اهمیت است.

۵۰ هزار کیت تست تشخیص کرونا

ترامپ در ادامه با اشاره به این که ۵۰ هزار کیت تست تشخیص ابتلای به کرونا فراهم خواهد شد، افزود که تسریع در اجرای این تست‌ها به محاصره ویروس کرونا کمک خواهد کرد و افزود که دولت در تلاش است تا تجهیزات پزشکی لازم برای مقابله با ویروس کرونا را در اختیار ایالت‌ها قرار دهد.

ترامپ همچنین گفت در بحران کرونا« اگر دیر می‌جنبیدیم تا الآن دو میلیون نفر زندگی‌شان را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست می‌دادند».

ترامپ توضیح داد که دولت او تلاش‌های زیادی را برای پیشگیری از وقوع چنین سناریوی ناگواری در مبارزه با کرونا انجام داده است.

درمان با انتقال خون بهبود یافتگان

ترامپ همچنین ابراز امیدواری کرد که عملیات انتقال خون از بیماران بهبود یافته برای درمان افراد مبتلای به ویروس کرونا مؤثر واقع شود.

دونالد ترامپ همچنین از رسیدن اولین هواپیما با محموله دستگاه‌های کمک تنفس و یک میلیون ماسک به فرودگاه جان اف کندی خبر داد و احتکار دستگاههای تنفس از سوی بعضی از بیمارستان‌ها بدون استفاده یا نیاز به آن را محکوم کرد.

نظام مالی قدیم و فرسوده

رئیس جمهوری آمریکا از بعضی از ایالات کشورش خواست تا سیستم‌های مالی خود را نوسازی کنند تا امکان بهرمندی آنها از حمایت‌های دولت فدرال تسریع شود. ترامپ همچنین به قدیمی و فرسود بودن سیستم مالی کشورش اذعان کرد.

از سوی دیگر ترامپ اشاره کرد ایالات متحده آمریکا با بحرانی مواجه است که ۱۵۱ کشور جهان نیز با آنها مواحه هستند.

ترامپ نزدیک به یک ساعت پیش‌ از این در کنفرانسی خبری با کمیته بحران، ضمن اعلام این‌که دولت او برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا از هیچ‌گونه تلاشی فروگذار نخواهد کرد، گفت که دولت آمریکا به تلاش‌هایش برای فراهم ساختن تجهیزات پزشکی، ماسک‌ها و دستگاه‌های کمک تنفس ادامه می‌دهد.

از سویی در ایالت نیویورک آمریکا که بیشتر آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آن گزارش شده یکشنبه ۷۱۹۵ مورد جدید به تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این ایالت افزوده شده و اکنون به ۵۹ هزار رسیده است.

آندرو کومو فرماندار ایالات نیویورک در این کنفرانس خبری گفت که تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا کووید – ۱۹ روز جمعه ۲۳۷ مورد افزایش یافته که با این وجود تعداد کلی جان‌باختگان از زمان اولین انتشار ویروس کرونا به ۹۶۵ تن افزایش یافته است.

فرماندار نیویورک گفت که ۱۱۷۵ تن از مبتلایان به ویروس کرونا به بیمارستان منتقل شده‌اند که با این وجود تعداد کل مبتلایان بستری شده در بیمارستان‌ها به ۸۵۰۰ تن افزایش یافته که بیش از ۲۰۰۰ تن از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری هستند.

این در حالی است که بنا به گزارش دانشگاه جونز هاپکینز تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا از مرز ۲۰۰۰ تن گذشته و تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز به بیش از۱۲۲ هزار تن افزایش یافته است

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.