رسانه خبری پیامِ ایرانی

اولویت اول من نجات انسان‌ها و در درجه دوم نجات اقتصاد استمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۳۰ مارس ۲۰۲۰ گفت، نجات اقتصاد در درجه دوم اولویت‌هایش قرار گرفته است و اکنون اولویت اول او نجات جان انسان‌ها از شیوع همه‌گیر ویروس جدید کرونا است.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ ضمن اعلام اینکه داروی کلوروکین بر روی بیش از ۱۰۰۰ شخص آزمایش شده است، تاکید کرد که سیستم‌های بهداشتی آمریکا آزمایشاتی را برای تشخیص موارد مبتلا به ویروس کرونا بر روی نزدیک به یک میلیون نفر انجام داده‌اند.

ترامپ در کنفرانسی خبری که روزانه در کاخ سفید همراه با کمیته بحران مقابله با کرونا منعقد می‌شود افزود که هر خانواده می‌تواند در متوقف کردن شیوع همه‌گیر ویروس کرونا نقش داشته باشد.

دستگاه تست کرونا رئیس جمهوری آمریکا همچنین اعلام کرد که به تحویل هزاران دستگاه کمک تنفس مصنوعی به ایالت‌های دیگر در کشورش ادامه خواهد داد.

ترامپ افزود که بیش از ۱۱ هزار نیروی گارد ملی آمریکا وظیفه توزیع تجهیزات پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در این کشور را بر عهده خواهند داشت.

ترامپ همچنین دستگاهی را به نمایش گذاشت که گفت قادر است تست تشخیص ابتلا به کرونا را در چند دقیقه انجام دهد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت:« به نخست وزیر ایتالیا اطلاع دادم که من تجهیزات پیشگیری به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را(به ایتالیا) ارسال خواهم کرد».

اجرای تدابیر سخت‌گیرانه‌تر

ترامپ همچنین به احتمال تشدید و سختگیرانه شدن هر چه بیشتر تدابیر جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و بر ضرورت ادامه ممنوعیت سفر تاکید کرد.

ترامپ ضمن اعلام اینکه فرمانداران ایالت‌ها از تلاش‌های دولت فدرال راضی هستند، افزود «دارای ۱۰ هزار دستگاه کمک تنفس مصنوعی اضافی هستیم اما این تعداد کافی نخواهد بود».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ضمن اشاره به اینکه دولتش سیستم بهداشتی درمانی فرسوده‌ای را به ارث برده است، تاکید کرد که دولت او با تدابیر پیشگیرانه‌ای که اتخاذ کرده تاکنون توانسته جان ۲٫۲ میلیون نفر را نجات دهد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.