رسانه خبری پیامِ ایرانی

معاون والی کابل در یک حمله تروریستی کشته شد | جهان | DWمعاون والی (فرماندار) کابل روز سه‌شنبه ۲۵ آذر (۱۵ دسامبر) در جریان بمب‌گذاری در خودرویش کشته شد. به گفته وزارت کشور افغانستان، خودروی محبوب‌الله محیبی در منطقه ۹ پلیس کابل هدف این حمله قرار گرفته است. ‌

به گفته سخنگوی وزارت کشور افغنانستان، دستیار محیبی نیز در این انفجار کشته شده و دو محافظ او زخمی شده‌اند.

در هفته‌های اخیر شهر کابل به طور مرتب در همان نخستین ساعات روز شاهد حملات مرگبار، سوقصد و بمب‌گذاری بوده است. هم‌زمان با این حمله پلیس کابل اعلام کرده که افراد مسلح ناشناس به مقر پلیس در منطقه ۱۲ کابل حمله کرده و یک افسر پلیس را کشته‌ و یک پلیس دیگر را زخمی کرده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است اما گروه طالبان یک بار به خبرگزاری آلمان گفته بود که کشتن هدفمند یکی از موثرترین استراتژی‌های آنها برای مقابله با دولت افغانستان است.

دولت افغانستان و طالبان از دو ماه پیش مذاکراتی را به منظور پایان دادن به جنگ و درگیری آغاز کرده‌اند با این حال درگیری‌‌های خونین در این کشور همچنان ادامه دارد.

از زمان آغاز این مذاکرات هردو طرف از پیشرفت‌های اولیه سخن گفته‌اند که هم در داخل افغانستان و هم در خارج با استقبال روبرو شد. دو طرف برای ازسرگیری مذاکرات پس از سه هفته توقف در روز ۵ ژانویه توافق کرده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.