رسانه خبری پیامِ ایرانی

روزهایی که در پیش داریم با آنها که پشت سر گذاشتیم فرق خواهند کردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

همزمان با نیاز مبرم بسیاری از کشورهای جهان به ماسک‌های طبی و دستگاه‌های تنفس مصنوعی، امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد که کشورش از اواخر ماه آوریل هفته‌ای ۱۵ میلیون ماسک تولید خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه ۳۱ مارس ۲۰۲۰ با تاکید بر اینکه کشورش ۴ میلیارد یورو (۴٫۹۵ میلیارد دلار) برای تامین مالی تولید هر چه بیشتر ماسک و دستگاه‌های تنفس اختصاص می‌دهد، گفت: «جهان در هفته‌های آینده تغییر خواهد کرد و روزهایی که در پیش داریم، با آنها که پشت سر گذاشتیم، فرق خواهند کرد.»

براساس آخرین آمار تا کنون ۳ هزار و ۲۴ نفر بر اثر #کرونا در فرانسه جان باخته‌اند. تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۸ مورد مرگ جدید در این کشور ثبت شد. با ثبت ۱۵۹۲ مورد ابتلای جدید، مجموع مبتلایان در این کشور به حدود ۲۱ هزار نفر رسید.

جیروم سالومون، مدیرکل اداره بهداشت فرانسه نیز اعلام کرد که از تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور، ۵۱۰۷ نفر به بخش مراقبت‌های ویژه انتقال داده شده‌اند و این بیماران از مشکلات تنفسی رنج می‌برند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند انتشار کرونا در پاریس در هفته جاری به اوج خود برسد. تنها در این شهر ۹۵۴ نفر جان باخته و ۱۷۹۲ نفر به بخش‌های مراقبت ویژه فرستاده شده‌اند. مجموع مبتلایان در این شهر ۷۶۹۸ نفر است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.