رسانه خبری پیامِ ایرانی

امکان انجام روزانه ۴۰۰ هزار آزمایش کرونا به وجود آمد | دانش و محیط زیست | DWیک تیم از بخش اهدای خون صلیب سرخ در فرانکفورت آلمان با همکاری گروهی از متخصصان انستیتوی ویروس شناسی کلینیک دانشگاه فرانکفورت روشی را یافته‌اند که با استفاده از آن می‌توان روزانه آزمایش کرونا را در مورد ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر انجام داد. آنگلا دورن، وزیر علوم ایالت هسن ضمن اعلام این خبر گفته است که با این روش می‌توان چندین نمونه را همزمان آزمایش کرد و کیفیت نتایج آزمایش به هیچ عنوان تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. در حال حاضر روزانه تنها امکان ۴۰ هزار آزمایش کرونا در آلمان وجود دارد. 

مدیریت گروه پژوهشی صلیب سرخ با پروفسور ارهارت زایفرید و مدیریت گروه پژوهشی کلینیک دانشگاه فرانکفورت با ساندرا گیزک است. وزیر علوم ایالت هسن گفته است یکی از مهم ترین اهداف در مقابله با پاندمی کرونا این است که این بیماری سریع تشخیص داده شود و بتوان ظرفیت انجام آزمایش این ویروس را افزایش داد. او دستیابی به این روش را یک کشف فوق العاده دانست.

تاکنون روش آزمایش ویروس کرونا این بوده که نمونه برداری از مخاط بینی یا حلق هر فرد جداگانه مورد آزمایش قرار می گرفته است. با روش جدیدی که این پژوهشگران کشف کرده‌اند می‌توان نمونه‌های متعددی را در یک مایع مخصوص و با استفاده از روش زنجیره پلمیری PCR method قرار داد که قادر است ژنوم ویروس SARS-CoV-2 را مستقیم تشخیص دهد. 

اگر حاصل آزمایش جمعی منفی باشد می‌توان اطمینان حاصل کرد که هیچیک از افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته‌اند آلوده به ویروس نیستند. اما اگر این ویروس در آزمایش جمعی یافت شود باید از تک تک افراد نمونه برداری و نمونه‌ها را مجددا آزمایش کرد.

وزارت علوم هسن اعلام کرده است که حقوق این اختراع ، که برای ثبت در ایالات متحده و اروپا معرفی شده است مشترکاً به دانشگاه گوته و بخش اهدای خون صلیب سرخ آلمان تعلق دارد. این فناوری می تواند از طریق انجمن انتقال دانش دانشگاه گوته ، Innovectis بلافاصله در دسترس سایر موسسات ذینفع قرار گیرد

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.