رسانه خبری پیامِ ایرانی

هشدار ترامپ به شهروندان آمریکا: موضوع بر سر مرگ و زندگی است | جهان | DW


دونالد ترامپ رویکرد خود را در قبال ویروس کرونا و خطرات ناشی از شیوع آن در آمریکا تغییر داده است. او که پیش از آن تلاش کرده بود، شدت بحران ناشی از شیوع این بیماری را کمتر جلو دهد، اکنون در واکنش به انتقادها با وضوح و شفافیت بیشتری درباره پیامدهای این بیماری سخن می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری رویترز رئیس جمهوری آمریکا از دو هفته بسیار “رنج‌آور” برای مردم آمریکا سخن گفته و در مورد خطر مرگ صدها هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری در آمریکا هشدار داده است.

ترامپ در سخنرانی خود در غروب سه‌شنبه ۳۱ مارس به وقت محلی موضوع شیوع ویروس کرونا در آمریکا را “موضوع مرگ و زندگی” برای مردم این کشور دانست و از شهروندان آمریکا خواست از حضور در تجمعات بیش از ۱۰ نفر اجتناب ورزند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

افزون بر آن، رئیس جمهوری آمریکا از مردم این کشور درخواست کرد در خانه بمانند و از تردد غیرضروری در خیابان‌ها، در بارها و رستوران‌ها اجتناب بورزند.

ترامپ گفت «برای مردم آمریکا رعایت توصیه‌های صورت گرفته در ۳۰ روز آینده مطلقا ضروری است. موضوع بر سر مرگ و زندگی است.»

ابعاد احتمالی فاجعه

دبورا بریکس، هماهنگ کننده ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید با ارائه آماری اعلام کرده است که بر اساس پیش بینی‌هاص صورت گرفته،  شمار قربانیان کرونا در آمریکا می‌تواند ظرف ماه‌های آتی به ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر افزایش یابد.

هماهنگ کننده ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید در عین حال تاکید کرده است که هرگاه برنامه‌های پیش بینی شده از سوی دولت آمریکا به دقت اجرا نشوند، احتمال مرگ شمار بسیار بیشتری از مردم آمریکا منتفی نیست. دبورا بریکس گفته است که بدون اجرای این برنامه، شمار قربانیان کرونا در آمریکا حتی می‌تواند به دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برسد.

ترامپ در سخنرانی خود با اشاره به پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در آمریکا گفته که دو هفته پیش رو برای مردم آمریکا ایام “بسیار، بسیار دردآوری” خواهد بود.

رئیس جمهوری آمریکا گفت ظرف این مدت، شمار قربانیان کرونا در آمریکا می‌تواند به گونه‌ای جهش‌وار افزایش یابد. دونالد ترامپ بر این باور است که نقطه اوج شیوع بیماری کرونا در اواسط ماه آوریل فرا می‌رسد.

دونالد ترامپ گفته است: «ما می‌خواهیم که مردم آمریکا خود را برای این روزهای سخت آماده کنند.» او ابراز امیدواری کرد که پس از این دوران سخت، اوضاع بهبود خواهد یافت.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

آنتونی فاچی

آنتونی فاچی

ارزیابی دیگران

آنتونی فاچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های مسری پیش از آن از احتمال مرگ ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار آمریکایی در اثر شیوع بیماری کرونا سخن گفته بود.

فاچی در عین حال تاکید کرده بود که هرگاه برنامه‌های پیش بینی شده از سوی دولت آمریکا توسط مردم اجرا و رعایت شوند، احتمال کاهش شمار قربانیان از پیش بینی ارائه شده وجود دارد.

او تاکید کرده بود که مسئولان آمریکا هر آنچه در توان دارند برای کاهش شمار قربانیان به کار خواهند گرفت.

دبورا بریکس نیز گفته است که برای مبارزه با کرونا ابزار معجزه‌آسایی در دست نیست. همه چیز منوط به رفتار مردم است. او گفته است که رفتار و عملکرد تک تک شهروندان آمریکا ظرف ۳۰ روز آینده می‌تواند بر سرنوشت مقابله با ویروس کرونا در این کشور موثر افتد.

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا نیز اعلام کرده است که سیاست‌های تعیین شده از سوی دولت آمریکا موثر بوده‌اند. او از مردم خواست امید خود را از دست ندهند و به موازین و توصیه‌های دولت پایبند بمانند.

دونالد ترامپ در عین حال تاکید کرده است که او ظرف ۳۰ روز آینده عمدتا در کاخ سفید خواهد ماند. افزون بر آن از احتمال منع سفر به برزیل از سوی کاخ سفید نیز سخن می‌رود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.