رسانه خبری پیامِ ایرانی

مخالفت وزیر دفاع آمریکا با قرنطینه خدمه ناو هواپیمابر روزولت | جهان | DW


ناخدای ناوهواپیمابر تئودور روزولت از شیوع بیماری کرونا در بین ملوانان و خدمه این کشتی ابراز نگرانی شدید کرده بود. 

او خواستار آن شده بود که همه خدمه این کشتی به نقطه‌ای امن منتقل شده و به مدت دو هفته قرنطینه شوند. به‌رغم درخواست ناخدای این ناو جنگی، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا انجام چنین اقدامی در شرایط کنونی را الزامی تشخیص نمی‌دهد.

سایت خبری “اشپیگل آنلاین” روز چهارشنبه ۱۳ فروردین (اول آوریل) خبر از امتناع وزیر دفاع آمریکا با درخواست ناخدای ناو روزلت داده است. 

نامه هشدار آمیز برت کروزیر، ناخدای ناو روزولت به دست وزارت دفاع آمریکا رسیده است. در این نامه، ناخدای ناو هواپیمابر یاد شده از شیوع سریع بیماری کرونا در بین ملوانان و خدمه این کشتی خبر داده است. به‌رغم آن، وزارت دفاع آمریکا انتقال خدمه این ناو به منطقه‌ای امن را الزامی نمی‌داند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا گفته است که هیچ یک از خدمه ناو روزولت “به طور جدی بیمار” نیست و هنوز لحظه انتقال خدمه به خارج از این ناو فرا نرسیده است. 

مارک اسپر در مصاحبه‌ای که با شبکه خبری آمریکایی “سی‌بی‌اس” انجام داده اعلام کرده است که به جای انتقال خدمه به خارج از ناو روزولت، وزارت دفاع شماری پزشک و کادر درمانی به همراه ماسک و دستگاه‌های تنفسی برای این ناو ارسال کرده است.

ناو هواپیمابر روزولت

ناو هواپیمابر روزولت

این در حالی است که ناخدای ناو یاد شده با  اشاره به عدم امکان فاصله‌گذاری فیزیکی در بین خدمه این ناو از خطر ابتلای سریع همه خدمه و ملوانان سخن گفته بود. 

در حال حاضر ۴۰۰۰ نفر در ناو هواپیمابر تئودور روزولت انجام وظیفه می‌کنند. برت کروزیر تاکید کرده شیوع بیماری در بین سرنشینان این ناو شتاب گرفته است.

افزون بر آن ناخدای ناو یاد شده اعلام کرده است که در حال حاضر ما در موقعیت جنگی قرار نداریم و نباید ملوانان جان خود را از دست بدهند.

ناخدای ناو روزولت در نامه خود خواستار انتقال همه سرنشینان این کشتی به جزیره گوام، واقع در اقیانوس آرام شده بود. باید یادآور شد که ناو روزولت در حال حاضر در نزدیکی این جزیره مستقر است. 

ایالات متحده آمریکا در جزیره گوام یک پایگاه نظامی وابسته به نیروی دریایی دارد. اما گفته می‌شود که در پایگاه یاد شده تخت به اندازه کافی برای اسکان همه سرنشینان این ناو وجود ندارد.

در اوایل هفته گذشته نتیجه تست کرونای سه ملوان ناو هواپیمابر روزولت مثبت بود. از آن هنگام به بعد، بیماری کرونا در این ناو به سرعت شیوع یافت. اکنون رسانه‌های آمریکا خبر از ابتلای دست‌کم ۱۰۰ ملوان و خدمه این ناو می‌دهند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.