رسانه خبری پیامِ ایرانی

 پدر روح‌الله زم: از فرزندم کاملاً بی‌خبریم


Share

محمد علی‌ زم، پدر روح‌الله زم اعلام کرد که مقامات قضایی تاکنون اجازه نداده‌اند به ملاقات فرزندش برود. سایر اعضای خانواده هم از سرنوشت او همچنان بی‌اطلاع‌اند.

روح‌الله زم

روح الله زم مؤسس سایت آمدنیوز است که در اعتراضات دی ۹۶ به تدریج پا گرفت و پیش از آنکه مسدود شود بیش از یک میلیون و چهارصد هزار عضو داشت. محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در پیامی توئیتری خطاب به پاول دوروف، مدیر عامل شبکه تلگرام، کانال آمدنیوز را «به نفرت‌پراکنی و بلوای اجتماعی» متهم کرده و خواستار متوقف شدن فعالیت آن شده بود. سپاه پاسداران  ۲۲ مهر ۹۸ اعلام کرد که روح‌الله زم را طی آنچه «عملیات پیچیده، با حربه فریب اطلاعاتی» خواند، از عراق ربود و به ایران منتقل کرد.

محمد علی زم چهارشنبه ۱۳ فرودین در مصاحبه با انصاف‌‌نیوز گفت:

 «قاضی گفته بود برای دیدار او درخواست بدهید و ما هم به صورت کتبی درخواست را ارائه دادیم اما متاسفانه عکس العملی نشان ندادند، دو تا دختر او تقریبا شش ماه است که از او هیچ خبری ندارند، بقیه اعضای خانواده‌ام هم همچنان نگران و بی‌خبر هستند.»

محمد علی زم در ادامه این مصاحبه گفت:

«از او هیچ اطلاعی نداریم، حتی در حد صحبت کردن با او ارتباطی نداریم، از جریان پرونده‌ هم بی‌خبریم. به ما خبری ندادند، اما ظاهرا خود دادگاه برای او وکیلی تسخیری تعیین کرده، از طریق وکیل او درخواست برای دیدار را دادیم. از کلیات و جزییات پرونده به طور کلی بی‌خبر هستیم.»

روح‌الله زم تاکنون به وکیل انتخابی و مستقل دسترسی نداشته و درصورت محکومیت در دادگاه برای برخی از موارد اتهامی، با خطر اعدام روبه‌روست.

 متن کیفرخواست روح‌الله زم شامل ۱۵ بند اتهامی از جمله فساد فی الارض، جاسوسی، همکاری با دول متخاصم، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت، فعالیت تبلیغی علیه نظام، اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار، جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده، نشر اکاذیب، توهین به مقدسات اسلام، تحصیل مال از طریق نامشروع می‌شود.

گزارشگران بدون مرز ۲۵ بهمن ۹۸ در بیانیه‌ای از روند محاکمه روح‌الله زم در ایران ابراز نگرانی کرد.

بیشتر بخوانید:

گزارشگران بدون مرز: روح‌الله زم با خطر اعدام روبروست

 

 

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.