رسانه خبری پیامِ ایرانی

عضو خبرگان رهبری: نیروهای آتش به اختیار برای مقابله با جن و انس وارد عمل شوند


Share

 آیت‌الله سید محمد مهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی که چکیده و خلاصه‌ای از آن چهارشنبه ۱۳ فروردین در خبرگزاری امنیتی فارس منتشر شد احتمال داد که همه‌گیری جهانی کرونا در پشت صحنه هدف «جدی و مهمی» را دنبال می‌کند و آن هم عبور دادن جامعه بین‌المللی از وضعیت کنونی به نظم تازه‌ای است.

آیت الله سید محمدمهدی میرباقری، عضو مجلس خبرگان رهبری

میرباقری که در مکتب محمد تقی مصباح یزدی عمل آمده و از اساتید درس خارج حوزه است، گفت:

«محتمل است دستگاه ابلیس و شیاطین انس از این فرصت استفاده کنند و با طراحی‌های بزرگ و پنهان در پشتِ صحنه، به‌دنبال تغییر مفهوم و سازوکارهای حکمرانی بر جهان و ایجاد یک نظم پیچیده‌تر مادی، یعنی عبور از حاکمیت کنونیِ قدرت‌های مادی بر جهان به‌سمتِ حاکمیت مجازی و حکمرانی مجازی و سایبری باشند که فضایی مدیریت‌پذیرتر، خشک‌تر و سخت‌تر است.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شنبه ۳ فروردین طی سخنانی که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد ادعا کرد که ویروس کرونا در آمریکا ساخته شده و احتمال داد که ممکن است آمریکا در صدد ارسال دارویی برای «گسترش بیشتر بیماری» یا «ماندگار شدن ویروس» باشد. خامنه‌ای حتی این ادعا را مطرح کرد که ممکن است نوعی از ویروس کرونا صرفاً برای ایران ساخته شده باشد. رهبر جمهوری اسلامی در فرازی از این سخنان با تکیه بر قسمتی از آیه ۱۱۲ سوره‌ انعام به احتمال همکاری جن و انس در شیوع کرونا در ایران هم اشاره کرد:

«هم دشمنان جنی هم دشمنان انسی وجود دارند و اینها به هم کمک هم می‌کنند، سیستم‌های اطلاعاتی خیلی از کشورها علیه ما با همدیگر همکاری می‌کنند.»

میرباقری در ادامه نظراتش که بر مبنای سست همکاری «جن و انس» در پی‌ریزی سامان تازه برای جهان بنا شده، احتمال داد که قرنطینه که متضمن توقف نمازهای جماعت و جمعه و تعطیلی حرم‌ها از خراسان تا دمشق است و حتی حج را به محاق برده و لذا در یک معنای وسیع‌تر سبب تعطیلی و از رونق افتادن متولیان دین شده، به  یک موقعیت پایدار در جهان تبدیل شود. میرباقری که ریاست فرهنگستان علوم اسلامی قم را هم به عهده دارد و از «نظریه‌پردازان» در موضوع نسبیت بین علم و دین است، واهمه‌هایش از جهان بعد از کرونا را که در آن کسب و کار مذهب تعطیل شده باشد به عنوان یک احتمال بیان کرد:

«همان‌طور که بحرانِ جنگ جهانی اول و دوم، بستر جامعه جهانی را برای پذیرش یک نظم جدید با ادعای صلح پایدار مهیا کرد، این فضای ناامنِ کنونی هم می‌تواند جامعه جهانی را برای پذیرش یک پیشنهاد جدید برای تحققِ یک نظم مادی و ایجاد حکمرانی مجازی مهیا کند.»

بعد از این مقدمات میرباقری سپس سراغ اصل مطلب رفت:

«شبکه نیروهای جوان و فعال و به‌خصوص نیروهای آتش به اختیار و نخبگان باید به‌دنبال یک طراحی همه‌جانبه و سازوکار جامع در مقابلِ این پدیده [قرنطینه خانگی] با ابعادی که برای آن مفروض است، داشته باشند و در برنامه‌های خود، علاوه بر حوزه بهداشت و حوزه جنگ‌های بیولوژیکی که بخشی از کار هستند، به این فرضیه‌ها هم توجه کنند.»

که یعنی نیروهای آتش به اختیار در شبکه‌های مجازی مبلغ و مروج نظر توطئه‌پندار رهبر جمهوری اسلامی درباره همکاری و دسیسه جن و انس باشند.

چند روز بعد از سخنرانی خامنه‌ای درباره همکاری جن و انس برای شیوع کرونا شایعه‌ای درافتاده بود که وزارت اطلاعات بخشی را برای مقابله با اقدامات اجنه راه‌اندازی کرده است. دفتر وزیر اطلاعات اما این شایعه را تکذیب کرد.

در ایالات متحده آمریکا بیش از ۱۸۸ هزار نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. کاخ سفید هشدار داده که ممکن است در آمریکا بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دهند.

بیشتر بخوانید:

دفتر وزیر اطلاعات راه‌اندازی بخش مقابله با اجنه را تکذیب کرد

 

 

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.