رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویدیو؛ تلفات سنگین حوثیها در الحدیده یمن و حمله به غیرنظامیانمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

جبهه ساحل غربی یمن روز چهارشنبه یکم آوریل ۲۰۲۰ در پی نقض‌های مکرر تدابیر کاهش تنش و توافق آتش‌بس اعلام شده سازمان ملل توسط حوثی‌ها، شاهد درگیری‌های جدیدی بود که طی آن شبه‌نظامیان حوثی متحمل تلفات و خسارت‌های سنگینی شدند.

رسانه‌های نظامی وابسته به نیروهای مشترک ویدیوهای هوایی تهیه شده از اهدافی حوثی را منتشر کردند که هنگام تلاش برای نفوذ به مواضع نیروهای مشترک در شهرستان الدریهمی در جنوب استان الحدیده هدف قرار گرفته‌اند.

در این ویدیوها عملیات هدفگیری عناصر شبه‌نظامی حوثی که تلاش می‌کردند به مواضع نیروهای مشترک نفوذ کننده تصویر برداری شده که توسط آتش یگان توپخانه‌ای تیپ سوم زمینی به طور دقیق منهدم شده که طی آن تعدادی از عناصر، سلاح و مهمات شبه‌نظامیان حوثی از جمله یک خودرو منهدم شد.

همچنین تعدادی از عناصر شبه‌نظامی حوثی هنگامی که سوار بر موتورسیکلت‌ها تلاش می‌کردند به سوی مواضع نیروهای مشترک پیشروی کنند، هدف قرار گرفتند و علاوه بر آن ادوات خمپاره مستقر در دهانه یک تونل زیر زمینی حوثی نیز منهدم شدند.
در این ویدیو اجساد عناصر شبه‌نظامیان حوثی و علاوه بر آن لاشه خودرو منهم شده در مجاورت با یکی از مخازن حوثی نیز به خوبی قابل مشاهده است.

در همین راستا یک منبع نظامی وابسته به نیروهای مشترک اعلام کرد که بقایای گروه‌های شبه‌نظامی حوثی متمرکز در مناطق دور افتاده در جنوب شهرستان التحیتا تلاش می‌کردند به سوی مزارع واقع در نزدیکی خطوط تماس جبهه در منطقه کوهستانی نفوذ کنند که همزمان با آن نیز تلاش‌های مشابهی از سوی شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ در حومه‌های جنوب شرقی مرکز شهرستان التحیتا انجام گرفت.

این مقام نظامی یمنی تاکید کرد که نیروهای مشترک به مقابله با عناصر شبه‌نظامی نفوذ کرده برخاسته و آنها را متحمل تلفات سنگینی کردند که طی آن حمله چندین تن از شبه‌نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند و باقیمانده‌های آنها مجبور شدند به سوی مزارع و به سوی خط زبید فرار کنند.

این منبع نظامی همچنین افزود که حرکت نفوذ عناصر شبه‌نظامین حوثی از یکی از پناهگاه‌هایشان در شرق الجبلیه شناسایی شد و سریعا هدف حمله گلوله‌باران توپخانه‌ای قرار گرفت که در نتیجه گلوله‌باران توپخانه‌ای زبانه‌های آتش از آن برخواست که به نظر می‌رسد محل نگهداری تجهیزات و مهمات باشد.

نیروهای مشترک یمن همچین به اقدامات حوثی‌ها و تلاش‌های آنها برای پیشروی که نقض کننده آتش‌بس است واکنش نشان داده و با وارد کردن تلفات سنگین جانی، آنها را متحمل خسارت‌هایی مادی از قبیل انهدام مهمات و تجهیزات نظامی، کردند.

از سویی شبه‌نظامیان حوثی چهارشنبه و در ادامه نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل، منازل مسکونی غیرنظامیان در شهرستان التحیتا واقع در جنوب الحدیده را با سلاح‌های ۲۳ مم و سلاح‌های عیار ۱۴٫۵ هدف قرار دادند.

شبه‌نظامیان حوثی خسارت‌های زیادی را به منازل مسکونی غیرنظامی در این مناطق وارد آوردند به طوری که گلوله‌های شلیک شده دیوارهای خارجی این منازل مسکونی را شکافته و باعث ایجاد حالتی از رعب و وحشت در میان اهالی از جمله زنان و کودکان شده است.

اهالی شهرستان التحیتا ادامه جنایت‌های شبه‌نظامیان حوثی در گلوله‌باران منازل مسکونی شهروندان بیگناه در مرکز این شهرستان را که نقض آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل به شمار می رود را محکوم کردند.

شبه‌نظامیان حوثی همچنین علیرغم محکومیت‌های مکرر با نقض آتش‌بس سازمان ملل منازل مسکونی شهروندان یمنی و شهرک‌های مسکونی و روستاها را در مناطق مختلف استان الحدیده هدف قرار می‌دهند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.