رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آمریکا؛ شمار قربانیان از مرز ۵ هزار نفر گذشت | جهان | DW


شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان همچنان با شتاب در حال افزایش است.

سایت خبری شبکه اول آلمان بامداد پنجشنبه ۱۴ فروردین (۲ آوریل) به نقل از دانشگاه جان هاپکینز شمار کشته‌شدگان در آمریکا را بیش از ۵۱۰۰ نفر گزارش داده است.

گفته می‌شود که حدود ۲ هزار تن از قربانیان ویروس کرونا اهل نیویورک بوده‌اند. به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان تنها در روز چهارشنبه ۹۰۰ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در آمریکا جان سپردند، رقمی که تا پیش از آن سابقه نداشته است.

همچنین اعلام شد که تا کنون بیش از ۲۱۵ هزار نفر به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند. به این ترتیب آمریکا به نقطه بحرانی گسترش کرونا در جهان بدل شده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با توجه به این روند بحرانی روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین (۳۱ مارس) اعلام کرد که محدودیت‌های تعیین‌شده در آمریکا به مدت دو هفته دیگر تمدید می‌شود.

مقامات دولت آمریکا علیرغم این اقدامات بر این باورند که بین ۱۰۰ هزار تا ۲۴۰ هزار نفر در این کشور جان خود را در پی اپیدمی کرونا از دست خواهند داد.

ترامپ خود از “جنگ علیه ویروسی مرگبار” سخن گفت و تصریح کرد که روزهایی دشوار در طی هفته‌های آینده  انتظار شهروندان آمریکا را می‌کشد.

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه ۱۳ فروردین (اول آوریل) در نشستی خبری در کاخ سفید گفت: «من می‌دانم که هر آمریکایی به وظیفه میهن‌پرستانه خود عمل کرد و به ما کمک خواهد کرد که به پیروزی مطلق [بر کرونا] دست یابیم».

ترامپ همچنین گفت که دولتش در حال بررسی وضع محدویت‌های مسافرتی در داخل خود آمریکا است.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

زندگی عمومی در فرانسه نیز سخت محدود شده است

زندگی عمومی در فرانسه نیز سخت محدود شده است

بیش از ۴ هزار قربانی در فرانسه

در فرانسه نیز بحران کرونا وخیم است. ژروم سالومون، مدیر اداره کل بهداری فرانسه شمار کشته‌شدگان ویروس کرونا در این کشور را بیش از ۴ هزار نفر اعلام کرد.

او گفت که تنها در عرض ۲۴ ساعت (چهارشنبه اول آوریل) بیش از پانصد نفر به شمار قربانیان بیماری کووید ۱۹ افزوده شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از محافل دولتی فرانسه گزارش داد که شمار رسمی قربانیان احتمال افزایش خواهد یافت.

در حال حاضر ارقام رسمی قربانیان تنها کسانی را در بر می‌گیرد که در بیمارستان‌ها بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان سپرده‌اند. اما قرار است که اکنون شمار افرادی که در خانه‌های سالمندان درگذشته‌اند نیز به این آمار اضافه شود.

طبق اعلام دانشگاه جانز هاپکینز تا کنون بیش از ۵۷ هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا در سراسر فرانسه شناسایی شده است.

افزایش جهشی شمار مبتلایان سبب شده که بیمارستان‌های پاریس و حومه به شدت زیر فشار قرار گیرند. از این رو قرار است، مبتلایانی که در وضعیتی وخیم به سر می‌برند، به بیمارستان‌های دیگر نقاط فرانسه و همچنین به بیمارستان‌هایی در ایالت نوردراین وستفالن آلمان منتقل کنند.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید

تلاش مأموران پلیس برای نظارت بر اجرای محدویت‌ها در مادرید

تلاش مأموران پلیس برای نظارت بر اجرای محدویت‌ها در مادرید

ادامه وضعیت بحرانی در اسپانیا

دولت اسپانیا با توجه به شیوع پرشتاب کرونا در این کشور محدویت‌های شدیدی وضع کرد تا جلوی گسترش ابتلا به این کووید ۱۹ را بگیرد.

علیرغم این تلاش وضعیت بحرانی در این کشور همچنان ادامه دارد و شمار مبتلایان و درگذشتگان ویروس کرونا در اسپانیا به طور چشمگیری در حال افزایش است.

مقامات اسپانیا اعلام کردند که تنها در روز چهارشنبه (اول آوریل) ۸۶۴ نفر در پی ابتلا به ویروس کرونا جان سپرده‌اند. این پنجمین روز پیاپی بود که شمار قربانیان روزانه این ویروس در اسپانیا بیش از ۸۰۰ نفر بوده است.

بنابر آخرین آمار رسمی تا کنون بیش از ۹۳۰۰ نفر در اسپانیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته‌اند. شمار کل مبتلایان به این ویروس در این کشور نیز بیش از ۱۰۴ هزار نفر اعلام شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.