رسانه خبری پیامِ ایرانی

آریان رجبی، جوان ۲۰ ساله مریوانی یکی دیگر از جان‌باختگان اعتراض‌های آبان ۹۸


Share

با گذشت بیش از چهار ماه از اعتراض‌های سراسری آبان ۹۸، هنوز ابعاد دقیق سرکوب خون‌بار این اعتراضات مشخص نیست. حکومت تاکنون هیچ آماری از تعداد کشته‌شده‌ها در جریان این اعتراضات منتشر نکرده است. آریان رجبی یکی دیگر از جان‌باخته‌های اعتراض‌های آبان ۹۸ است که تاکنون اطلاعات دقیق درباره او وجود نداشت. بر اساس اطلاعاتی که از طریق یک منبع آگاه به دست زمانه رسیده، آریان رجبی ۲۰ ساله در جریان اعتراض‌های سراسری آبان‌ ۹۸ پس از گرانی بنزین، در شهر مریوان توسط نیروهای امنیتی کشته شده است.

تصاویری از آریان رجبی که به دست زمانه رسیده است

آریان رجبی که پیش‌تر با نام‌های «آرین رجبی» و «آرین فرجی» خبر کشته شدن او در جریان اعتراض‌های سراسری آبان‌ماه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود، به گفته یک منبع آگاه شنبه ۲۵ آبان بر اثر شلیک نیروهای امنیتی در مریوان زخمی و پس از گذشت سه روز، سه‌شنبه ۲۸ آبان درگذشت.

پیکر آریان رجبی پس از تحویل به خانواده به روستای «حسن اوله» در نزدیکی شهر مریوان منتقل و درآنجا به خاک سپرده است. او متولد ۲۳ دی ۱۳۷۸ بود و هنگام مرگ تنها ۲۰ سال داشت.

تصاویری از مزار آریان رجبی در روستای «حسن اوله» در نزدیکی شهر مریوان که به دست زمانه رسیده است

در جریان اعتراض‌های سراسری آبان ۹۸ که در واکنش به گرانی بنزین شکل گرفت، در شهر مریوان شماری از معترضان بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی جان باختند و هنوز آمار دقیقی از تعداد کشته‌شدگان این شهر در دست نیست.

دانیال استواری، مهران تاک، عثمان نادری، بهروز ملکی و ارشاد رحمانیان از دیگر جان باخته‌های اعتراض‌های سراسری آبان ۹۸ در مریوان هستند.

مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون از ارائه آمار دقیق کشته‌شدگان اعتراض‌های آبان خودداری کرده است. سازمان عفو بین‌الملل تعداد جان باختگان اعتراض‌های سراسری آبان را تاکنون بیش از ۳۰۴ نفر اعلام کرده است.

جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران نیز در بخش بزرگی از تازه‌ترین گزارش خود چهارشنبه ۱۹ فوریه۳۰ بهمن منتشر شد، به سرکوب شدید معترضان در جریان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ پرداخته است.


در همین زمینه:

نام‌های جمعی از کشته‌شدگان سرکوب اعتراض‌های فراگیر آبان ۹۸

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.