رسانه خبری پیامِ ایرانی

نیم میلیون کرونایی در اروپا؛ ۵۶۸ مورد مرگ در یک روز در بریتانیامنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

براساس نظرسنجی انجام شده توسط خبرگزاری فرانسه در روز پنج‌شنبه ۲ آوریل، ساعت ۱۰ صبح بوقت گرینویچ، متجاوز از ۵۰۰،۰۰۰ مورد ابتلاء به کرونا ویروس در اروپا به ثبت رسیده است که بیش از نیمی از مجموع موارد ابتلاء در جهان را تشکیل می‌دهد.

اروپا با دست‌کم ۵۰۸۲۷۱ مورد ابتلاء به کرونا شامل ۳۴٫۵۷۱ مرگ و میر، قاره‌ای است که پذیرای بیشترین تأثیر ویرانگر از پاندمیک کووید ۱۹ بوده است.

مجموع موارد ابتلاء در سراسر جهان، ۹۴۰٫۸۱۵ مورد بوده و شمار مرگ و میر نیز ۴۷٫۸۶۳ تن، ثبت شده است.

ایتالیا و اسپانیا از کشورهای اروپایی هستند که متحمل شدیدترین تلفات ناشی از ویروس کرونا شده‌اند با این حال، این آمار تنها بخش کوچکی از واقعیت موارد ابتلاء را منعکس می‌کند، زیرا بسیاری از کشورها در حال حاضر فقط مواردی را که نیاز به مراقبت های بیمارستانی دارند، ثبت می‌کنند.

این درحالی است که بریتانیا، ۵۶۸ مورد مرگ ناشی از کرونا را در یک روز ثبت کرده که مجموع موارد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در این کشور را به ۲۹۲۱ مورد رساند و شمار ابتلاء به کووید ۱۹ را به ۳۴ هزار مورد افزایش یافته است.

بلژیک اعلام کرد، یک هزار و ۳۸۴ کرونائی جدید را شناسائی کرده که با احتساب این عدد، شمار کرونایی‌های این کشور به ۱۵۳۴۸ نفر می‌رسد. بلژیک همچنین از مرگ ۱۸۳ نفر ناشی از کرونا خبر داد که شمار کشته‌شدگان را به ۱۱۱۱ نفر می‌رساند.

وزارت بهداشت اسپانیا، پنج‌شنبه ۲ آوریل، از افزایش تلفات کرونا به ۱۰۰۰۳ مورد مرگ و میر خبر داد درحالی که شمار موارد مرگ و میر در روز گذشته، ۹٫۰۵۳ نفر بود و موارد ابتلاء کرونا نیز از ۱۰۲٫۱۳۶ به ۱۱۰٫۲۳۸ افزایش یافته است.

در آلمان ، داده‌های موسسه بیماری‌های عفونی رابرت کخ امروز (پنج‌شنبه)۲ آوریل، نشان داد که شمار موارد قطعی ابتلاء به کروناویروس در این کشور به ۷۳٫۵۲۲ و مرگ و میرها به ۸۷۲ رسیده است.

داده‌ها نشان می‌دهد که شمار موارد ابتلاء نسبت به روز قبل، ۶۱۵۶ مورد افزایش یافته؛ در حالی که تعداد کشته شدگان، ۱۴۰ مورد جهش نشان می‌دهد.

مرکز مدیریت بحران کرونا در روسیه اعلام کرد که شمار موارد ابتلا به کروناویروس امروز به ۳۵۴۸ مورد جهش کرد که رکوردی تازه در طول یک روز بوده و به ۷۷۱ مورد رسیده است.

موارد ابتلاء در ۷۶ منطقه از میان بیش از ۸۰ منطقه روسیه؛ ثبت شده، اما مسکو همچنان مرکز شیوع کرونا بوده و ۵۹۵ مورد ابتلاء در آن ثبت شده است. این ویروس علت مرگ ۳۰ نفر در سراسر روسیه می باشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ژاپنی کیودو نیوز، توکیو روز پنجشنبه ۲ آوریل، ۹۰ موردجدید ابتلاء به کرونا را ثبت کرد که بیشترین افزایش روزانه در شمار موارد ابتلاء در این شهر از زمان شیوع این ویروس است.

چین چهارشنبه ۱ آوریل، از شش کشته جدید ناشی از کروناویروس خبر داد که عملا برابر با همان آمار روز سه‌شنبه می‌باشد.

کمیسیون بهداشت ملی چین، روز پنج‌شنبه ۲ آوریل اعلام کرد که در تاریخ ۱ آوریل، ۳۵ مورد تازه ابتلاء، ثبت شده که همه آنها از خارج از کشور، آمده‌اند.

تایلند ۱۰۴ مورد تازه ابتلاء به کووید ۱۹ را اعلام کرد که مجموع موارد را به ۱۸۷۵ نفر می‌رساند. به گفته سخنگوی مرکز کنترل ۱۹کووید، سه نفر بر اثر این ویروس، جان باختند که با احتساب این عدد، شمار مرگ و میرها در تایلند به ۱۵ نفر رسید.

در سنگاپور چهارمین مورد مرگ ناشی از کرونا امروز پنجشنبه ۲ آوریل، یک روز پس از ثبت رکوردی تازه در شمار موارد جدید، اعلام گردید که این آمار را به یک هزار مورد رساند. موارد مرگ و میر از افراد مسن و اشخاص مبتلا به بیماری‌های مزمن هستند.

در لهستان، دولت اعلام کرد که ممکن است در ماه آوریل، این کشور در موارد کرونا ویروس به پیک و نقطه اوج خود برسد، بدون آنکه نیازی به اعمال محدودیت‌های بیشتر در مورد جابجایی افراد باشد.

کشور لهستان با ۳۸ میلیون نفر جمعیت، روز گذشته، ۲۵۵۴ مورد ابتلاء به ویروس کرونا و ۴۳ مورد مرگ را اعلام کرد.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در کره جنوبی، روز پنجشنبه ۲ آوریل، ۸۹ مورد تازه ابتلاء به کووید ۱۹ را ثبت کردند که تعداد کل آنها را به ۹۹۷۶ نفر رساند. بر اساس آمار موجود، ۵۸۲۸ مورد ابتلاء، بهبود یافته و ۴۱۴۸ مورد هنوزبا این ویروس دست به گریبان بوده و در مراکز درمانی بستری هستند .

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.