رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار مبتلایان کرونا از مرز یک میلیون نفر گذشت


ویروس کروناحق نشر عکس
AFP

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر گذشت. این در حالی است که در کمتر از یک هفته پیش تعداد مبتلایان ۵۰۰ هزار نفر اعلام شده بود و اکنون ظرف تنها چند روز دو برابر شده است.

بر اساس آمارهایی که روز پنجشنبه، دوم آوریل، گزارش شد تعداد قربانیان بیماری کووید۱۹ اکنون به بیش از ۵۱ هزار نفر در سراسر جهان رسیده است و ۲۰۸ هزار نفر هم پس از ابتلا به آن جان سالم به در برده‌اند.

آمریکا با بیش از ۲۳۰ هزار مبتلا در بالای نمودار مبتلایان قرار دارد و همزمان ایتالیا با بیش از ۱۳ هزار جان باخته، بیشترین آمار قربانیان کرونا را دارد.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ که نخستین حدود سه ماه پیش در ووهان چین شناسایی شد اکنون در اکثر نقاط جهان شیوع یافته و زندگی را برای نیمی از جهانیان به حالت سکون در آورده است.

روز پنجشنبه از اسپانیا، دومین کشوری که بیشترین قربانی را در جهان داشته، گزارش شد که ۹۵۰ نفر دیگر در اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیست و چهار ساعت گذشته جان داده‌اند که این بالاترین میزان تاکنون در این کشور و همچنین اندکی پس از رکورد شمار مرگ و میر در ایتالیاست.

تاکنون بیش از ده هزار نفر در اسپانیا جان خود را از دست داده و شمار مبتلایان به این ویروس بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر گزارش شده است.

امروز ششمین روز متوالی در اسپانیا بود که شمار تلفات ویروس کووید ۱۹ بیشتر از ۸۰۰ نفر گزارش شد.

ویروس کرونا؛ حفظ فاصله اجتماعی و جداسازی خود از دیگران یعنی چه؟

ویروس کرونا؛ احتمال مرگ چقدر است؟

علائم کرونا چیست؟

کرونا و اتحادیه اروپا؛ تلاش برای توقف ‘تکروی’ کشورهای عضو

در بریتانیا به گفته وزارت بهداشت و درمان تاکنون ۲۹۲۱ نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

این وزارتخانه در توییتی تایید کرده که تا امروز از ۱۶۳ هزار و ۱۹۴ نفری که تست کرونا داده‌اند، نتیجه تست ۳۳ هزار و ۷۱۸ نفر مثبت بوده است.

در آمریکا بیش از ۵۰۰۰ نفر از جمله یک نوزاد شش هفته‌ای به خاطر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مقامات نسبت به مرگ ۱۰۰ تا ۲۴۰ هزار نفر در این کشور هشدار داده‌اند.

شمار مبتلایان در آمریکا در یک روز به بیش از ۲۵ هزار نفر افزایش داشته است.

در چندین ایالت این کشور قرنطینه اجرا شده و به بیش از ۷۵ درصد جمعیت گفته شده که باید در خانه‌هایشان بمانند.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

رکوردهای جدید تلفات کرونا در جهان

در آمریکا براساس آمار رسمی ۶ میلیون و ششصد هزار نفر برای دریافت مزایای بیکاری در هفته گذشته اقدام کردند که این میزان در مقایسه با هفته قبل از آن که نزدیک به سه میلیون و سیصد نفر بوده افزایش چشمگیری داشته است.

رستوران‌ها، کافه‌ها، سینماها، هتل‌ها و سالن‌های ورزشی در سراسر آمریکا برای مهار ویروس کرونا تعطیل شده است.

در بلژیک شمار تلفات ویروس کرونا از یک هزار نفر گذشته است.

در فیلیپین، رودریگو دوترته، رئیس جمهور هشدار داده آن‌هایی که برای محدودیت‌های ایجاد شده به منظور مهار ویروس کرونا دردسر درست کنند، هدف تیراندازی قرار می‌گیرند. او گفته پلیس و ارتش این اختیار را دارند در صورتی که جانشان در خطر باشد، به سوی افراد تیراندازی کنند.

در مصر مردم با استفاده از شبکه اجتماعی توییتر در خواست کرده‌اند تا کاخ‌های متعلق به عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهور در جریان شیوع ویروس به مراکز قرنطینه اختصاص داده شوند.

در هند کارشناسان محیط زیست گفته‌اند که جریان آب در رود گنگ از زمان اعمال قرنطینه به طرز چشمگیری بهبود پیدا کرده است. به گفته آن‌ها این محدودیت‌ها که از نه روز پیش به اجرا درآمده باعث شده تا زباله‌های صنعتی کمتری در این مقدس ترین رود کشور ریخته شود.

در این کشور همچنین اولین مورد مرگ به دلیل ابتلا به کرونا در دهراوی، یکی از بزرگترین زاغه‌های واقع در مومبای تایید شده است. در این زاغه که به شدت شلوغ است، بیش از یک میلیون نفر زندگی می‌کنند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.