رسانه خبری پیامِ ایرانی

امیر چمنی، فعال مدنی بازداشت شد۷ ساعت،۳۷ دقیقه

استان وایر- «امیر چمنی»، فعال مدنی ساکن تبریز در پی احضار به پلیس فتا این شهر، بازداشت شد.

این فعال حقوق کارگران روز ۱۴ فروردین‌ ۱۳۹۹ در پی مراجعه به مرکز پلیس فتا، در یک تماس تلفنی کوتاه با خانواده‌اش، از بازداشت و انتقال خود به دادستانی تبریز خبر داده است.

چمنی پیش‌تر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۱۳۹۱ توسط شعبهٔ یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی «حمل‌بر» برای اتهام «توهین به رهبر و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی»، به تحمل شش ماه حبس تعزیری و برای اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بود.
او را در پرونده دیگری که در شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز رسیدگی می‌شد، بابت اتهام «توهین به رییس‌جمهوری» به ۴۰ ضربه شلاق محکوم کرده بودند.

این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ ۱۳۹۱ برای تحمل حبس خود راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت، در تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۲ از زندان تبریز آزاد شد. حکم ۴۰ ضربه شلاق وی را در آستانه‌ انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ به اجرا گذاشتند.

او بار دیگر در ۱۱ شهریور سال ۱۳۹۷ در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر محاکمه و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام»، به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. چمنی ۲۶ آذر ۱۳۹۷ برای تحمل دوران محکومیت خود به زندان تبریز رفت. او در جریان آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی، در تاریخ ۲۵ بهمن همین سال از زندان تبریز آزاد شد.

از دلایل بازداشت مجدد او اطلاعی در دست نیست.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.