رسانه خبری پیامِ ایرانی

امارات ارسال کمک‌های بشردوستانه برای کرونازدگان در ایران را تسهیل می‌کندمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

اولین محموله کمک‌های بشردوستانه برای کرونازدگان ایرانی روز دوشنبه دوم مارس ۲۰۲۰ با یک فروند هواپیمای باری متعلق به منطقه شرق مدیترانه سازمان بهداشت جهانی از امارات متحده عربی به تهران فرستاده شد.

این کمک‌های انسان‌دوستانه شامل ۷٫۵ تن کمک‌های پزشکی و تجهیزات حفاظتی برای حمایت از ۱۵ هزار نفر از کادر طبی و همچنین ۱۰ هزار بسته مواد تست تشخیص ویروس کرونا است. این مقدار مواد برای انجام تست کرونا روی ۱۰ هزار نفر کفایت می‌کند.

امارات متحده عربی پیش از این به مناسبت‌های مختلف کمک‌های بشردوستانه به ایران فرستاده بود. در آخرین مورد امارات متحده عربی و پادشاهی عربی سعودی در آوریل ۲۰۱۹ مجموعا ۹۵ تن کمک‌های انسان‌دوستانه برای سیل‌زدگان در ایران ارسال کردند.

گفتنی است وزارت بهداشت ایران در آخرین آمار تا ظهر روز دوشنبه ۲ مارس ۲۰۲۰؛ شمار جان‌باختگان کرونا را ۶۶ نفر اعلام کرد، مبتلایان به این ویروس نیز به ۱۵۰۱ نفر افزایش یافته است.

به گزارش «باشگاه خبرنگاران جوان» رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: «تعداد مبتلایان کرونا در کشور به ۱۵۰۱ نفر و تعداد افراد فوت شده به ۶۶ نفر رسیده است.»

او افزود: «از میان ۷۲۸۰ مراجعه تا کنون ۴۳۱۲ مورد، مشکوک بوده، از این تعداد، ۱۵۰۱ مورد مثبت کرونا ثبت شده است.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.