رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار مبتلایان به کرونا از مرز یک میلیون نفر گذشت | جهان | DW


در عرض تنها هشت روز شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان دو برابر شد و از ۵۰۰ هزار نفر به بیش از یک میلیون نفر رسید.

بنا بر تازه‌ترین ارقام دانشگاه جانز هاپکینز در بالیتمور آمریکا که شامگاه پنجشنبه ۱۴ فروردین (۲ آوریل) به وقت محلی منتشر شد، تا کنون بیش از ۵۱ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ از دست داده‌اند؛ بیماری‌ای که تا چند ماه پیش ناشناخته بود.

کارشناسان و پژوهشگران بر این باورند که شمار واقعی متبلایان به این ویروس و همچنین جانباختگان بیماری کووید ۱۹ به مراتب بالاتر است.

ارقامی که اعلام می‌شوند، به این بستگی دارند که چه شماری واقعا تست شده‌اند، چون هیچ یک از کشورهای جهان از ظرفیت کافی برای انجام آزمایش‌های لازم و بررسی آن‌ها در آزمایشگاه برخوردار نیست.

از آن گذشته برخی از کشورها انجام تست‌های گسترده را دیرهنگام آغاز کرده و یا آگاهانه فقط به آزمایش‌ گزینه‌ای بسنده می‌کنند.

همچنین انسان‌هایی که به ویروس جدید کرونا مبتلا هستند، تا در بدن آن‌ها علائم بیماری نمایان نشده است، نیازی در انجام تست نمی‌بینند، چون خود را سالم می‌پندارند.

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

شیوع پرشتاب کرونا در آمریکا میلیون‌ها نفر را بیکار کرده است

شیوع پرشتاب کرونا در آمریکا میلیون‌ها نفر را بیکار کرده است

در حال حاضر آمریکا به کانون شیوع ویروس کرونا در جهان بدل شده است. بنا بر گزارش دانشگاه جانز هاپکینز ۲۰ درصد از مبتلایان به این ویروس در سراسر جهان را شهروندان آمریکا تشکیل می‌دهند.

شمار مبتلایان ویروس کرونا که در ایالات متحده شناسایی شده‌اند، از مرز ۲۳۶ هزار  نفر گذشته و تا کنون نیز بیش از ۵۵۰۰ نفر بر اثر بیماری کووید ۱۹ جان سپرده‌اند.

روز پنجشنبه همچنین رکوردی تازه در آمریکا به ثبت رسید. به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز در عرض تنها ۲۴ ساعت ۱۱۶۹ نفر در پی ابتلا به کووید ۱۹ درگذشتند؛ شماری که پیش از آن نه تنها در آمریکا که در سراسر جهان نیز بی‌سابقه بوده است.

دویچه وله را در تلگرام دنبال کنید.

بیمارستان‌های اسپانیا با فشاری روزافزون روبرو هستند

بیمارستان‌های اسپانیا با فشاری روزافزون روبرو هستند

ایتالیا و اسپانیا در رتبه‌بندی شمار مبتلایان بعد از آمریکا قرار دارد. در هریک از این دو کشور تا کنون بیش از ۱۱۰ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی شده‌اند.

ایتالیا و اسپانیا اما تا کنون شاهد بیشترین شمار جانباختگان بوده‌اند. بر اساس آمار دانشگاه جانز هاپکینز تا شامگاه پنجشنبه ۱۴ فرورین بیش از ۱۳ هزار نفر ایتالیا و بیش از ۱۰ هزار نفر در اسپانیا بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان سپرده‌اند.

در آلمان نیز تا کنون بیش از ۸۴ هزار مبتلا به ویروس جدید کرونا شناسایی‌شده‌اند و شمار جانباختگان بر اثر ابتلا به این ویروس نیز ۱۰۷۴ نفر اعلام شده است. آلمان اگر چه از لحاظ شمار مبتلایان شناسایی‌شده در رتبه چهارم قرار دارد، اما شمار جانباختگان در مقایسه با شمار مبتلایان نسبتا کم است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.