رسانه خبری پیامِ ایرانی

مدیریت شگفت انگیز مهار کرونا در جمهوری اسلامی۱۶ hours, 51 minutes

این روزها نمودارهای مبتلایان به کرونا در غرب همینجور سیخکی بالا می‌رود و جهان غرب به خاطر ناتوانی در کنترل شیوع این ویروس کاملا درمانده شده است. از این سو به برکت مدیریت انقلابی و جهادی مسئولین ایرانی، همه نمودارهای ما از حالت سیخکی خارج شده اند و این نشان دهنده این است که طبق معمول مسئولین مشت محکمی حواله دهان ویروس کرونا نموده اند. همین امر باعث شده که جهان با حیرت و حسرت به نظام مقدس جمهوری اسلامی نگاه کند و فعالیتهای ما را زیر نظر بگیرد. وزیر بهداشت چند روز پیش در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که غربی ها بارها درخواست برگزاری «ویدئو کنفرانس» با مسئولین وزارت بهداشت داشته اند تا با تجربیات ایران در مهار ویروس کرونا آشنا شوند. اما مسئولین ما پیش شرط «وب دادن» را «شارژ گرفتن» عنوان کرده اند که منظور از گرفتن شارژ همانا لغو تحریمهای ظالمانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ست.

البته این موفقیت در مبارزه با کرونا خاص ما نیست. در کشور دوست و غیرهمسایه جمهوری خلق چین هم موفقیتهای عظیمی در مبارزه با کرونا به دست آمده است. این کشور با اینکه خود این بیماری را از اعماق خفاش بیرون کشید و به جهان بشریت عرضه کرد، اما امروز در نقطه ای ست که بارها در شهرهای مختلف برای برطرف شدن کرونا گودبای پارتی گرفته و آش پشت پا پخته اند.

این نشان می‌دهد که نظامهای مقدس، انقلابی، خلقی، قهرمان، نستوه و مانند آن به مراتب در کنترل بحران کرونا کارآمد تر از نظامهای غربی هستند. به تازگی دکتر صادق زیبا کلام هم به زیبایی به این مساله اشاره کردند، که خب چون ما با ایشان شوخی نداریم اصلا وارد اشارات فاضلانه ایشان نمی‌شویم.

اما واقعا رمز موفقیت نظامهای انقلابی و ارزشی و علت درماندگی غرب در مواجهه با ویروس کرونا چیست؟ در پاسخ باید گفت غرب از ابتدا مسیر مقابله با شیوع این ویروس را اشتباه رفته است. بهترین راه کنترل ویروس کرونا ضربه زدن به پاشنه آشیل این ویروس است. حالا شاید بگویید ویروس پا ندارد که پاشنه داشته باشد. اما این نگاه به ویروس اشتباه است. ویروس کرونا هم دست دارد؛ هم پا دارد؛ هم زبان دارد؛ هم قلم دارد؛ هم رسانه دارد و با کمک این ابزارهاست که توانسته تا اینجا پیش بیاید. در غرب که همه چیز دچار ولنگاری ست و کنترلی بر رسانه ها و اطلاعرسانی و اینترنت وجود ندارد طبیعتا این ویروس دارد برای خود جولان می‌دهد. این درحالی ست که اگر ابزار پروپاگاندای ویروس را از او بگیریم ویروس ایزوله شده و خودش از بین می‌رود. برای همین است که به جای بستن ماسک و محدود کردن تجمعات و رفت و آمدها، باید در قدم اول شاهراه اصلی شیوع ویروس یعنی اینترنت و رسانه ها را بست و آدمهای قلم به مزد را محدود نمود. و یا به جای ساخت بیمارستانهای جدید باید امکانات همین بیمارستانهای موجود را به نحوی تقویت کرد که اخبار و آمار از آن به بیرون درز نکند. شیوع «خبر ویروس» از شیوع خود ویروس به مراتب خطرناک تر است. اگر دو تا دکتر و چهار تا خبرنگار که اخبار کرونا را این سو و آن سو درز میدهند، را بگیرند و آویزان کنند در عرض ۲۴ ساعت قائله کرونا جمع خواهد شد. و این مدیریت جهادی و انقلابی ست که امروز ما را به نقطه ای نسبتا مطلوب نسبت به غرب در کنترل کرونا رسانده است. چیزی که غرب متاسفانه از آن غافل است.

وارد کردن کیتهای مخصوص از چین که هشتاد درصد تستها را منفی نشان بدهد نیز می‌تواند یک اقدام بسیار موثر برای کاهش آمار مبتلایان باشد. کیتهایی که به اروپا هم رسید اما غربی های مغرور از باده علم و فن آوری کل کیتها را به بهانه دقت پایین مرجوع کردند. و امروز شاهدیم که نتیجه این اداها و رفتارهای وسواس گونه به کجا رسیده است و کرونا با چه سرعتی دارد طومار غرب را در هم می‌پیچد! در حالی که کشور عزیز ما ایران و کشور چین از نظر آمار به زودی حتی در میان پنجاه کشور اول درگیر در این بحران هم نخواهند بود.

هرچه هست تا جهان غرب بخواهد این ظرایف و نکات را که در نظامهای مقدس و انقلابی و خلقی وجود دارد یاد بگیرد، حالا حالاها باید به ما و توانمندیهایمان در کنترل این بیماری حسرت بخورد و آرزوی یک "کنفرانس ویدیویی" با متخصصین و مسئولین ایرانی به دلش بماند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.