رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت بیش از ۱۸۰۰ شکارچی غیرمجاز و متخلف زیست محیطی


خبرگزاری هرانا – طی هفته گذشته مسئولان حوزه محیط زیست در نقاط مختلف ایران از بازداشت بیش از ۳۷ شکارچی غیر مجاز خبر دادند. در خبری دیگر فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان از بازداشت ۴۰۹ متخلف محیط زیستی طی سال ۹۸ در این استان خبر داد. همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از بازداشت ۹۴۳ متخلف زیست محیطی و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از بازداشت ۴۴۸ متخلف طی سال گذشته در این استان ها خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از فارس، سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان هامون در استان سیستان و بلوچستان از دستگیری ۴ شکارچی غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

حسین نوری گفت: “در بازرسی از مخفیگاه متخلفین ۳ طوقه پرنده کمیاب و تحت حمایت محیط زیست از نوع چنگر به همراه ۴ قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز کشف کردند”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در خلخال

به گزارش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال در استان اردبیل سه شکارچی متخلف را بازداشت کردند.

مهدی کسائی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال افزود: “از متخلفان شش قبضه اسلحه قاچاق شامل دو قبضه اسلحه گلوله زنی دوربین دار، چهار قبضه اسلحه ساچمه زنی، سه دستگاه دوربین چشمی، لاشه سه راس کل و بز، لاشه پنج قطعه کبک، لاشه یک سر خرگوش، ۱۴ عدد فشنگ گلوله زنی و ۴۴ عدد فشنگ ساچمه زنی و سایر ادوات شکار و صید کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در قزوین

به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست قزوین ۲ شکارچی غیرمجاز پرنده و جانوران وحشی را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: “اولین شکارچی که بین حوزه استحفاظی شکار و تیراندازی ممنوع شهرستان البرز و آبیک دستگیر شده است، ۲۴ قطعه پرنده و یک قبضه سلاح شکاری به همراه داشت”.

وی با بیان اینکه در بین لاشه شکار پرندگان، یک قطعه دلیجه، سه قطعه قمری، سار و زاغی کشف شده بود، اضافه کرد: “متاسفانه این شکارچی با تخلفات خودش به زیستگاه حیوانات آسیب فراوانی وارد کرده و اکنون تحویل مراجع قضایی است”.

طاهری به دستگیری شکارچی دوم در منطقه حفاظت شده الموت اشاره کرد و گفت: “این شکارچی نیز با داشتن یک قبضه سلاح شکاری مجاز درحال شکار پستانداران و حیوانات وحشی بود که با اقدام به موقع ماموران دستگیر و به مراجع قضایی استان معرفی شد”.

بازداشت ۹۴۵ متخلف زیست محیطی در استان لرستان

به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: “سال گذشته ۹۴۳ متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر و ۷۴۰ پرونده تخلف ثبت شد”.

مهرداد فتحی بیرانوند اظهار داشت: “از مجموع تخلفات ثبت شده در استان یک هزار و ۸۳۰ مورد صید غیرمجاز آبزیان، ۱۳۶ مورد شکار غیرمجاز پرندگان، ۶۶ مورد شکار غیرمجاز پستانداران، ۳۱۵ مورد زنده گیری پرندگان و ۸ مورد زنده گیری پستانداران است”.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه در سال گذشته ۱۹ مورد خرید و فروش و نگهداری حیات وحش در استان ثبت شده ادامه داد: “۲۶ قبضه سلاح غیرمجاز، ۱۷۲ سلاح مجاز، ۱۰ قبضه سلاح جنگی و سه هزار و ۱۳۴ مورد ادوات و وسایل شکار کشف شده است”.

وی عنوان کرد: “در این مدت نگهداری و خرید و فروش یک راس کل و ۱۷ سهره نیز به ثبت رسیده است”.

در خبری دیگر به گزارش مهر، فتحی بیرانوند از دستگیری سه متخلف زیست محیطی در منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم‌آباد در روز انس با طبیعت خبر داد.

وی افزود: “دو قبضه اسلحه، ۱۰ عدد فشنگ و دو قطعه کبوتر از این متخلفین کشف و ضبط شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در نطنز

به گزارش به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سه متخلف شکار و صید در شهرستان نطنز دستگیر شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز گفت: “محیط بانان این متخلفان شکار صید را در منطقه حفاظت شده کرکس دستگیر کردند و به مراجع قضایی تحویل دادند”.

علیرضاغلامی افزود: “از متخلفان سه قبضه سلاح که یکی از آنها قاچاق بود، کشف و ضبط شد”.

منطقه حفاظت شده “کرکس” نطنز با ۱۱۴ هزار هکتار وسعت در استان اصفهان قرار دارد.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در سربیشه

به گزارش ایرنا، شکارچی غیرمجاز گونه های حفاظت شده محیط زیست در شهرستان سربیشه در استان خراسان جنوبی شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان سربیشه گفت: “مأموران در بازرسی از مخفیگاه این شکارچی غیرمجاز، بقایای لاشه یک راس قوچ کوهی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری فاقد مجوز کشف کردند”.

رهنگ کارگر افزود: “متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در سوادکوه

به گزارش رکنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سوادکوه در استان مازندران در حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع آریم موفق به دستگیری سه شکارچی غیرمجاز شدند.

بر اساس این گزارش از این متخلفین لاشه یک راس کل وحشی کشف و ضبط شد.

بازداشت یک شکارچی غیر مجاز در بجستان

به گزارش رکنا ، مجتبی رضا نژاد رئیس محیط زیست شهرستان بجستان در استان خراسان رضوی گفت: “مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بجستان حین گشت و پایش منطقه حفاظت شده هلالی موفق شدند یک نفر را که قصد صید و زنده گیری کبک و تیهو، داشت دستگیر و از ناحیه وی تعدادی دام و تله، قفس و یک قطعه کبک کشف و ضبط کنند”.

وی تصریح کرد: “این متخلف در اوایل بهار با استفاده از یک کبک زنده در قفس و همچنین پخش صدای کبک و تیهو پرندگان را به محل خاصی که دام در آنجا پهن کرده اند جلب و سپس آنها را زنده گیری می کنند که در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و در حال بررسی است”.

بازداشت ۴۵۰ شکارچی غیر مجاز در اردبیل

به گزارش ایرنا، ماموران یگان حفاظت محیط زیست اردبیل در تعطیلات نوروز هنگام گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات زیست محیطی موفق شدند ۲ شکارچی غیرمجاز را دستگیر کنند.

بر اساس این گزارش،‌ یکی از متخلفان در منطقه هیر و دیگری در شهرستان کوثر به دلیل اقدام به شکار غیرمجاز دستگیر شدند.

از متخلفان ۲ قبضه اسلحه و تعدادی تیر فشنگ ساچمه‌زنی کشف و ضبط و پرونده جهت طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.

در خبری دیگر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: “این اداره کل در سال گذشته موفق به معرفی ۴۴۸ نفر متخلف به مراجع قضایی استان شد”.

سعید شهند اظهارداشت: “تخلفات این افراد در زمینه‌های مختلف از جمله شکار و صید غیرمجاز، نگهداری و خرید و فروش حیات وحش، ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی، تخریب، آتش‌سوزی و تعلیف غیرمجاز دام در حوزه محیط زیست است”.

وی افزود: “در این مدت از متخلفان ۲۵ قبضه سلاح غیرمجاز و ۷۵ قبضه سلاح مجاز کشف شد”.

بازداشت ۴۱۶ شکارچی غیر مجاز در سمنان

به گزارش ایرنا، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: “از بیست و نهم اسفند تا نهم فروردین جاری ۷ شکارچی غیر مجاز در استان سمنان با هوشیاری ماموران یگان حفاظت حفاظت محیط‌زیست استان سمنان دستگیر شدند”.

وی خاطر نشان کرد: “از بیست و نهم اسفند تا نهم فروردین پنج قبضه چاقو، پنج دوربین، ۲۰ عدد فشنگ و سه عدد تفنگ از هفت شکارچی دستگیر شده در استان سمنان کشف شد”.

در خبری دیگر، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: “۲۸۱ پرونده در زمینه تخلفات مربوط به محیط زیست سال ۹۸ در استان تشکیل شد و ۴۰۹ نفر در این ارتباط دستگیر شدند”.

امیر عبدوس گفت: “سال گذشته ۲ هزار و ۹۱۱ مورد ادوات شکار مانند دوربین، ۲۹ قبضه سلاح قاچاق و یک قبضه سلاح جنگی از شکارچیان متخلف در استان سمنان کشف شد. ۶۴ پرنده و چهار راس پستاندار که توسط شکارچیان متخلف زنده‌گیری شده بود کشف و به طبیعت بازگردانده شد”.

وی اظهار داشت: “۱۶۱ قطعه پرنده و ۷۷ راس پستاندار مانند قوچ، آهو، میش، کل و گراز وحشی در استان سمنان به دست شکارچیان متخلف تلف شد”.

بازداشت ۳ شکارچی غیر مجاز در گناوه

به گزارش مهر، ۳ شکارچی غیر مجاز در در کوهستان اطراف روستای شول شهرستان گناوه بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش تعداد سه قبضه اسلحه و ۴۴ عدد فشنگ و دو قطار فشنگ در این ارتباط از شکارچیان کشف و ضبط شد.

“گناوه” یکی از شهرهای شمالی استان بوشهر است.

بازداشت ۲ متخلف محیط زیست در شیروان

به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: “سه متخلف در حوزه محیط زیست روز چهارشنبه در منطقه سد بارزوی شهرستان شیروان دستگیر شدند”.

مهدی الله پور، اظهار داشت: “حمل سلاح در روز طبیعت، به مثابه اقدام به شکار است و از این رو، با متخلفان بر اساس قانون، برخورد می شود”.

وی با بیان اینکه حوزه سد بارزو، از مناطق آزاد است گفت: “سلاح این متخلفان کشف و ضبط شده و پرونده آنان برای رسیدگی به مقامات قضایی ارجاع داده می شود”.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در مهران

به گزارش ایلنا، دو شکارچی متخلف در شهرستان مهران در استان ایلام دستگیر شدند.

بر اساس این گزارش، این دو شکارچی در مرز مهران اقدام به شکار دو راس بز کوهی کرده بودند که با دستور دادستانی این شهرستان و تلاش نیروهای مرزبانی دستگیر شدند.

بازداشت ۲ شکارچی غیر مجاز در مهاباد

به گزارش ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد در استان آذربایجان غربی گفت: “۲ شکارچی متخلف که به صورت غیرمجاز طی روز طبیعت در ارتفاعات این شهرستان به شکار پرندگان اقدام می‌کردند، دستگیر شدند”.

فاروق سخنور، با بیان اینکه این شکارچیان در ۲ عملیات دستگیر شده‌اند، اظهار داشت: “از این ۲ شکارچی متخلف پنج رشته دام زنده‌گیری کبک، یک عدد قفس، یک بال کبک زنده‌گیری شده، لاشه یک قطعه مرغابی وحشی کشف و ضبط و متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.