رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازیکنان دستمزدهای خود را کاهش دهندمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

لیگ برتر بریتانیا از بازیکنان این لیگ خواست تا دستمزد خود را به دلیل بحران کرونا و تعطیلی لیگ کاهش دهند.

بر اساس گزارش گاردین، جولیان نایت، نماینده محافظه‌کار در این باره گفت: «آیا بازیکنان می‌توانند دستمزد خود را کاهش دهند؟ فوتبالیست‌های حرفه‌ای در این مورد بیشتر مد نظر هستند».

مت هانکوک، وزیر بهداشت بریتانیا در این باره گفت: «با توجه به فداکاری‌هایی که بسیاری از مردم انجام می‌دهند، از جمله برخی از همکاران من که در سازمان جهانی بهداشت کار می‌کنند و گرفتار این بیماری شده و متأسفانه جان خود را از دست داده‌اند، فکر می‌کنم اولین کاری که فوتبالیست‌های لیگ برتر می‌توانند انجام دهند این است که دستمزد خود را کاهش دهند».

اتحادیه بازیکنان طی بیانیه‌ای در پاسخ به این درخواست اعلام کرد: «ما از چالش‌هایی که باشگاه‌ها در همه بخش‌ها با آن روبرو هستند باخبریم اما ما خواسته‌ایم که باشگاه‌ها اطلاعاتی در مورد وضعیت مالی خود در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم تصمیمات آگاهانه‌ای برای آینده بگیریم؛ چه فوری و چه بلند مدت».

این اتحادیه در ادامه افزود: «هنگامی که در مورد هرگونه راه‌حل به توافق رسیدیم، آماده خواهیم شد که از منابع قابل توجه بازیکنان، برای کمک به پایداری مالی فوتبال و باشگاهها استفاده شود».

در این بیانیه همچنین آمده است: «ما کاملاً می‌پذیریم که بازیکنان باید انعطاف‌پذیر باشند و در تحمل بار مالی شیوع Covid-19 مشارکت شود تا در بلندمدت، مشکلی برای باشگاه پیش نیاید. اما از نظر مالی باید به یک راه‌‌حل مورد توافق رسید».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.