رسانه خبری پیامِ ایرانی

بازداشت سه شهروند دیگر در مریوان


 

هه‌نگاو: در ادامه بازداشت گسترده شهروندان کُرد طی روزهای گذشته دست‌کم سه شهروند یگر توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شده‌اند و با احتساب این موارد شمار بازداشتی های هفته اخیر مریوان به هفت نفر رسید.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز یکشنبه ۲۱ دی‌۱۳۹۹ (۱۰ ژانویه ۲۰۲۱)، نیروهای اداره اطلاعات مریوان به منزل یک شهروند اهل روستای ”سردوش“ با هویت جبار پیروزی هجوم و اقدام به بازداشت وی کرده‌اند.

به گفتی یک منبع مطلع، جبار پیروزی پس از بازداشت به سنندج منتقل شده و تاکنون دلیل یا دلایل بازداشت وی معلوم نیست.

همان روز، اطاره اطلاعات مریوان یکی از فعالین زیست‌محیطی این شهر را با هویت کارو علیداد احضار و به مدت چند ساعت مورد بازجویی قرار داده است. نیروهای امنیتی پس از اخذ تعهد کتبی از این فعال کُرد وی را آزاد کرده‌اند.

از سوی دیگر، روز چهارشنبه ۱۷ دی (۶ ژانویه)، نیروهای اداره اطلاعات مریوان به منزل یک شهروند با هویت ”سلمان ادوایی“ هجوم و اقدام به بازداشت وی کرده‌اند.

منابع هه‌نگاو اعلام کرده‌اند که سلمان ادوایی اهل سروآباد و ساکن مریوان بوده که در مرز باشماخ مشغول فعالیت بوده است. وی پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شده است.

نیروهای امنیتی در حین بازداشت اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی از جمله مبایل و لبتاب ایشان کرده‌اند.

هه‌نگاو روز گذشته از بازداشت چهار شهروند دیگر در مریوان به نام‌های زانیار معتمدی،  کاروان مینویی ، دانا صمدی و سیروان کریم‌زاده خبر داده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.