رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | جعفر رستمی راد به مرخصی اعزام شد


خبرگزاری هرانا –  جعفر رستمی راد، شهروند اهل تبریز دیروز پنج شنبه ۱۴ فروردین ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. آقای رستمی راد پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. پس از مراجعه آقای رستمی راد به زندان اوین، محکومیت ۷ ماهه پیشین او نیز به اجرا گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دیروز پنج شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۳۹۹، جعفر رستمی راد با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

جعفر رستمی راد در تیرماه ۱۳۹۷ در جریان تجمعات قلعه بابک بازداشت و پس از حدود یک ماه در تاریخ ۹ مرداد با قرار وثیقه از بازداشتگاه اوین آزاد شده بود. او در آبانماه ۹۷ طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود.

وی نهایتا در دیماه ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ ماه حبس تعزیری و محرومیت از  فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته های سیاسی و اجتماعی محکوم شد. در حکم صادره که به صورت شفاهی قرائت شده بود قاضی پرونده محکومیت ۷ ماهه در پرونده قبلی آقای رستمی راد را یکی از دلایل محکومیتش در این پرونده قلمداد کرده بود.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران عینا تایید شد. پس از مراجعه آقای رستمی راد به زندان اوین، محکومیت پیشین وی نیز به اجرا گذاشته شد. پیشتر جعفر رستمی راد در اسفندماه ۱۳۹۱ در حاشیه بازی فوتبال تراکتورسازی و الجزیره امارات بازداشت و محکوم به ۷ ماه حبس تعزیری شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.