رسانه خبری پیامِ ایرانی

رئیس انستیتو کخ آلمان: محدودیت‌ها برای مقابله با کرونا موثر بوده‌اند | آلمان | DWدو روز پیش آنگلا مرکل، صدراعظم و نخست‌وزیران ایالت‌های آلمان بر سر تمدید دوره محدودیت‌های شدید اجتماعی برای مقابله با شیوع پرشتاب ویروس جدید کرونا توافق کردند.

این محدودیت‌ها که از جمله شامل ممنوعیت تجمع‌های غیرضروری بیش از دو نفر و رفت و آمد، به جز برای خرید، مراجعه به مراکز درمانی و کار می‌شود قرار است تا پایان تعطیلات عید پاک، ۱۹ آوریل ادامه یابد.

رئیس انستیتو روبرت کخ، مرجع ارزیابی وضعیت شیوع کرونا در آلمان، روز جمعه ۱۵ فروردین (سوم آوریل) اعلام کرد که محدودیت‌ها موثر بوده‌اند.

به گزارش “تاگس‌شاو”، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان، لوتار ویلر در یک نشست خبری گفت از شتاب شیوع ویروس کرونا در آلمان کاسته شده و وضعیت امیدوارکننده است.

او می‌گوید دامنه سرایت ویروس کرونا محدود شده و به طور میانگین بیماری کووید- ۱۹ از یک نفر مبتلا فقط به یک شخص دیگر انتقال پیدا می‌کند. ویلر ابراز امیدواری کرد که این رقم در روزهای آینده به کمتر از یک کاهش یابد.

چنان چه این وضعیت اتفاق بیفتد به مرور شمار مبتلایان کاهش پیدا خواهد کرد. آلمان به لحاظ تعداد مبتلایان شناسایی شده، پس از ایالات متحده، اسپانیا و ایتالیا در جایگاه چهارم قرار دارد.

مطابق فهرستی که دانشگاه آمریکایی جانز هاپکینز بر پایه آمار منابع مختلف کشورها ارائه می‌کند شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان تا ظهر ۱۵ فروردین اندکی بیش از ۸۵ هزار نفر بوده است.

مبتلایان آلمان بیش از چین 

به این ترتیب تعداد مبتلایان کرونا در آلمان از چین به عنوان کانون شیوع ویروس فراتر رفته است. در آمار رسمی دولت چین تا ۱۵ فروردین حدود ۸۲ هزار و ۵۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تا همین زمان آمریکا با ۲۴۵ هزار و ۶۰۰ مورد ابتلا بالاترین میزان مبتلایان به ویروس کرونا را دارد. شمار مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ در اسپانیا و ایتالیا به ترتیب حدود ۱۱۷ هزار و ۷۰۰ و ۱۱۵ هزار و ۲۴۰ نفر تا روز جمعه بوده است.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آلمان در قیاس با بسیاری دیگر از کشورهایی که شیوع ویروس در آنها شدید است، کمتر بوده و به هزار و ۱۱۱ نفر تا ظهر جمعه می‌رسد.

در روزهای گذشته و با شیوع ویروس کرونا در چند مرکز اقامت سالمندان، تعداد جان‌باختگان بیماری کووید- ۱۹ در آلمان به یک‌باره روندی جهشی یافت.

تا چند روز پیش نسبت درگذشتگان بر اثر ابتلا به کرونا به مبتلایان در آلمان در محدوده نیم درصد بود. به گفته رئیس انستیتو کخ این نسبت اکنون به یک و دو دهم درصد افزایش یافته و برآورد می‌شود باز هم بیشتر شود.

گمان می‌رود میزان تلفات ویروس کرونا در آلمان فراتر از آمار رسمی باشد زیرا افرادی که قبلا ابتلای آنها به کرونا مشخص نشده باشد و بر اثر بیماری‌های مشابه کرونا، نظیر مشکلات شدید تنفسی و عفونت ریه فوت کنند آزمایش نمی‌شوند.

شناسایی شش هزار ابتلای جدید در یک روز 

طی ۲۴ ساعت گذشته حدود شش هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا و ۱۴۵ مورد مرگ بر اثر آن در آلمان ثبت شده است.

از چند روز پیش بحث‌های زیادی درباره احتمال اجباری شدن استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی در آلمان مطرح است. آنگلا مرکل و نخست‌وزیران ایالت‌های مختلف آلمان پس از کنفرانس تلفنی چهارشنبه اعلام کردند که هنوز درباره این موضوع تصمیمی گرفته نشده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رئیس انستیتو کخ می‌گوید استفاده از ماسک، فرد را در برابر سرایت ویروس کرونا محافظت نمی‌کند و در بهترین حالت مانع انتقال بیماری از فرد مبتلا به دیگران می‌شود.

بر پایه توافق مسئولان ارشد ایالتی و دولت فدرال محدودیت‌های اعمال شده برای تردد شهروندان، حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، بسته شدن کافه‌ها، رستوران‌ها، بارها، آرایشگاه‌ها و تمام فعالیت‌هایی که حفظ فاصله در آنها ممکن نباشد، مگر در حوزه‌های ضروری تا حدود دو هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

با توجه به افزایش شدید موارد ابتلا به ویروس کرونا در آلمان گمان می‌رود محدودیت‌ها تا چند هفته و حتی چند ماه دیگر ادامه یابد. شهروندان ساکن آلمان تا پایان تعطیلات عید پاک اجازه سفر، مگر در موارد استثنایی را ندارند. برگزاری میهمانی نیز ممنوع است و تجمع افراد در خانه‌ها و مکان‌های شخصی باید به اعضای خانواده محدود شود. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.