سال دوم اپیدمی ممکن است از سال اول سخت‌تر باشد

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مایکل رایان ، مدیر برنامه اورژانس در سازمان جهانی بهداشت، روز پنجشنبه ۱۴ ژانویه گفت، ممکن است سال دوم اپیدمی کرونا دشوارتر از سال اول باشد.

رایان در یک برنامه گفت‌وگوی که از طریق پخش مستقیم از حساب توییتری سازمان جهانی بهداشت، گفت: «ما در حال ورود به سال دوم اپیدمی هستیم و ممکن است با توجه به پویایی شیوع بیماری و برخی از مشکلاتی که مشاهده می‌کنیم، امسال از سال اول بیماری دشوارتر باشد.

این مقام بهداشت جهانی تأکید کرد که داده‌های دریافتی سازمان جهانی بهداشت طی دو هفته گذشته نشان می‌دهد که موارد ابتلا به این بیماری بار دیگر به اوج خود رسیده است.

رایان در این زمینه گفت، نیمی از شمال کره زمین به ویژه اروپا و آمریکای شمالی، شاهد «طوفانی بی‌نظیر» از افزایش سریع این اپیدمی است.

او خاطرنشان کرد که شیوع بیشتر این بیماری در نتیجه عواملی چون سرما، ازدحام در داخل ساختمان‌ها و ظهور سویه‌های جدید جهش یافته ویروس کرونا بوده است.

خبرگزاری رویترز در آخرین آماری که منتشر کرد، نشان داد که بیش از ۹۱٫۷ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. این خبرگزاری همچنین آمار کل مرگ و میر ناشی از این بیماری در سراسر جهان را یک میلیون و ۹۶۹،۰۲۹ گزارش کرده است.

از زمان ظهور اولین موارد ویروس کرونا در چین در دسامبر ۲۰۱۹، تاکنون بیش از ۲۱۰ کشور و منطقه به این بیماری همه‌گیر مبتلا شدند.

روز چهارشنبه سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرد که ویروس جهش یافته جدید کرونا که در بریتانیا و آفریقای جنوبی ظاهر شد، تاکنون حداقل در ۵۰ کشور شیوع پیدا کرده است این در حالی است تعطیلی کامل نهادها و موسسات دولتی در بریتانیا و آغاز واکسیناسیون در این کشور نیز تاکنون قادر به مهار این اپیدمی نشده است.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *