رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آمریکا؛ دولت ماسک را توصیه خواهد کرد


کرونا در آمریکاحق نشر عکس
EPA

با شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا در ایالت‌های مختلف آمریکا، انتظار می‌رود که کاخ سفید از مردم بخواهد بیرون از خانه ماسک برنند. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت ماسک اجباری نخواهد بود اما توصیه می‌شود. پیش از این مقامات نیویورک از مردم خواسته بودند ماسک بزنند.

در حالی که شمار قربانیان کرونا در آمریکا از شش هزار نفر فراتر رفته دکتر آنتونی فوسی، مقام عالیرتبه بهداشتی این کشور خواستار این شده در تمام ایالت‌ها مردم در خانه بمانند.

او گفت درک نمی‌کند که مقامات چرا تا حالا چنین کاری را انجام نداده‌اند، در حالی بیماری بسرعت رو به گسترش است و هر روز بر تعداد قربانیان اضافه می‌شود.

به نظر می‌رسد این نظر دکتر فوسی مغایر نظر دونالد ترامپ باشد که مصرانه مخالف قرنطینه عمومی و اعمال محدودیت در تمام ایالت‌های آمریکا است.

در همین حال لری کودلو ، یکی از مشاوران ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرده که تاثیر اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر این کشور بسیار زیاد بوده اما در عین حال گفت این تاثیرات موقت خواهند بود.

او همچنین گفت شکی نیست که این تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا در هفته‌های آینده شدیدتر خواهد شد.

آقای کودلو گفت دولت نمی‌تواند اجازه کسب و کار به روال عادی را بدهد مگر این که متقاعد شود خطر این بحران سلامت رفع شده است.

او گفت وقتی این بحران رفع شود اقتصاد آمریکا با قوت بهبود خواهد یافت.

منتقدان، آقای کودلو را متهم می‌کنند که در گذشته پیش‌بینی‌هایش ضعیف بوده‌اند بویژه در بحران اقتصاد جهانی سال ٢٠٠٨.

در همین حال نیویورک که بیش از هر جای دیگر آمریکا تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته امروز بیشترین تعداد جان‌باختگان را یک روز تجربه کرد و به گفته اندرو کومو فرماندار این ایالت، شمار جان‌باختگان ۵٠٠ نفر بیشتر شده و به حدود ٣ هزار نفر رسیده است.

آقای کومو گفت نیویورک در بحران است و دوباره از دیگر نقاط آمریکا که کمتر تحت تاثیر شیوع این ویروس هستند، درخواست کمک کرد.

او گفت به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه تنفس مصنوعی تعداد بیشتری جان خود را از دست خواهند داد مگر آن که دستگاه‌های بدون استفاده در بعضی ایالت‌ها، در سراسر کشور توزیع شوند.

فرماندار نیویورک همچنین گفت از گارد ملی برای انتقال چنین تجهیزاتی استفاده خواهد شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.