خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۲۵ دیماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در مشهد و رامشیر دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر دچار مصدومیت شده و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک کارگر مقنی در مشهد در پی ریزش چاه جان خود را از دست داد.

آتشپاد مسعود ظهوریان گفت: “در پی تماس تلفنی با سامانه ۱۲۵ مبنی بر وقوع حادثه برای یک مقنی در عمق چاه یک کارگاه ساختمانی ، ستاد فرماندهی بلافاصله گروه‌های امداد و نجات و پشتیبانی را از ایستگاه‌های ۱و۲ این سازمان به محل حادثه در خیابان موحدین اعزام کرد. آتشپاد ظهوریان خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به محض حضور در محل مشاهده کردند که یک مقنی جوان، هنگام حفاری در عمق ۱۰ متری زمین برایش حادثه‌ای رخ داده که منجر به ریزش خروارها خاک روی او شده‌است”.

مدیر عامل آتش نشانی مشهد افزود: “با توجه به خطرآفرین بودن مکان حادثه، آتش‌نشانان ضمن رعایت نکات ایمنی و حفاظتی با استفاده از تجهیزات ویژه و تخصصی در عملیاتی نفس گیر و طاقت فرسا موفق به خارج کردن این فرد از عمق زمین شدند که در بررسی های بالینی تکنیسین های اورژانس حاضر در محل ، فوت این مقنی به دلیل شدت حادثه تایید و جنازه این فرد برای انتقال به پزشکی قانونی تحویل عوامل انتظامی شد”.

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در رامشیر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز پنجشنبه ۲۵ دیماه ۱۳۹۹، در حادثه انفجار ایستگاه گازِ نزدیکی روستای چم اسحاق رامشیر در استان خوزستان یک نفر جان خود را از دست داد و یک کارگر دیگر نیز زخمی شد.

مسئول ایستگاه آتش نشانی رامشیر گفت: “ساعت ۱۳:۲۰ طی تماسی از روستای چم اسحاق رامشیر، نیرو‌های اتش نشانی به منطقه حادثه دیده اعزام شدند”.

مهدی کردونی افزود: “این حادثه در حین تست نشت خط لوله گاز صورت گرفته و نشت پرفشار آب موجب کشته شدن یک نفر و زخمی شدن یک فرد دیگر شده است”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *