رسانه خبری پیامِ ایرانی

وقتی با آمریکا می‌جنگیم باید هزینه‌اش را هم بدهیممنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

نماینده مجلس دهم و منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم، جنگیدن ایران با آمریکا را همراه با هزینه دانست که «زخمی، کشته و تخریب» در پی دارد و با توجه به اینکه ایران از نظر قدرت نظامی از آمریکا پایین‌تر است، ندادن «تلفات» در این مسئله را غیرممکن عنوان کرد.

مسعود پزشکیان، جمعه ۳ آوریل ۲۰۲۰، در گفت‌وگو با انصاف نیوز با اشاره به لایحه fatf گفت: «داده، چپ و راست و مسلمان و کافر نمی‌شناسد. هر کسی پول اضافه بگیرد معلوم شده و با آن برخورد می‌شود. داده همان fatf است که اینها با آن مخالفند».

او با بیان اینکه مخالفان fatf می‌گفتند که نمی‌خواهند اطلاعات را به آمریکا و اروپا بدهند این گفته را «بی‌ربط» دانست و افزود: «حتی اگر هم درست باشد و بگوییم ربط دارد بیایند اف‌ای‌تی‌اف مملکت را درست کنند؛ چرا اینها پولی که در این مملکت قاچاق می‌شود یا رانت می‌شود و طرف وامش را یا مالیاتش را نمی‌دهد، درست نمی‌کنند؟ اینها که می‌گویند با اف‌ای‌تی‌اف می‌خواهند ما را رصد کنند تا ببینند چکار می‌کنیم، چرا خودشان دزدها را در ممکت رصد نمی‌کنند؟»

پزشکیان، از وجود «زمین‌خواری، قاچاق، خوردن پول» خبر داد که عده‌ای آنها را انجام می‌دهند و می‌روند.

به گفته او اگر fatf تصویب می‌شد، به جای اینکه فقط یک نفر پیدا می‌شد که ۱۰ هزار میلیارد خورده است، اگر ۱۰ میلیون یا ۱۰۰ میلیون پول جابه‌جا می‌شد، همان لحظه مشخص می‌شد و یقه‌ی آن طرف را می‌گرفتند که تو این پول را کجا می‌بری؟!

این نماینده مجلس ایران تاکید کرد که اگر قرار است جلوی دزدی گرفته شود، باید این مسائل علمی که دنیا طرفش رفته را به کار گرفت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.