رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ زدن ماسک را توصیه کرد اما گفت خودش ماسک نخواهد زد


دونالد ترامپحق نشر عکس
Reuters

Image caption

آقای ترامپ گفت که بنا ندارد خودش ماسک بزند

دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری به مردم آمریکا توصیه کرد که به هنگام حضور در مناطقی چون مرکز خرید یا جاهایی که نزدیک دیگران هستند ماسک بزنند یا پارچه‌ای را جلوی صورت خود ببندند هر چند خود او به عنوان رئیس جمهور آمریکا بنا ندارد چنین کند. او گفته توصیه به ماسک زدن داوطلبانه خواهد بود.

همزمان در حالی که شمار قربانیان کرونا در آمریکا به مرز ۷ هزار نفر رسیده و بیش از ۲۷۰ هزار نفر از مردم این کشور مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند دکتر آنتونی فاوچی، مدیر مرکز کنترل آلرژی و بیماری‌های ریوی آمریکا خواستار این شده در تمام ایالت‌ها مردم در خانه بمانند.

دکتر فاوچی روز جمعه، چهارم آوریل گفت “درک نمی‌کند” که مقامات چرا تا حالا چنین کاری را انجام نداده‌اند، در حالی بیماری به سرعت رو به گسترش است و هر روز بر تعداد قربانیان اضافه می‌شود.

بیل گیتس، مدیرعامل سابق مایکروسافت و میلیاردر انسان‌دوست هم روز سه‌شنبه، ۳۱ مارس، در یادداشتی که در روزنامه واشنگتن پست منتشر کرد خواستار قرنطینه سراسری در آمریکا شده بود.

در همین حال لری کادلو ، یکی از مشاوران اقتصادی ارشد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اذعان کرده که تاثیر اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر این کشور بسیار زیاد بوده اما در عین حال گفت این تاثیرات موقت خواهند بود.

او همچنین گفت شکی نیست که این تاثیر منفی بر اقتصاد آمریکا در هفته‌های آینده شدیدتر خواهد شد.

آقای کادلو گفت دولت نمی‌تواند اجازه کسب و کار به روال عادی را بدهد مگر این که متقاعد شود خطر این بحران سلامت رفع شده است.

او گفت وقتی این بحران رفع شود اقتصاد آمریکا با قوت بهبود خواهد یافت.

منتقدان، آقای کودلو را متهم می‌کنند که در گذشته پیش‌بینی‌هایش ضعیف بوده‌اند بویژه در بحران اقتصاد جهانی سال ٢٠٠٨.

بیشتر بخوانید:

حق نشر عکس
EPA

در همین حال نیویورک که بیش از هر جای دیگر آمریکا تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته امروز بیشترین تعداد جان‌باختگان را طی یک روز تجربه کرد و به گفته اندرو کومو فرماندار این ایالت، شمار جان‌باختگان ۵٠٠ نفر بیشتر شده و به حدود ٣ هزار نفر رسیده است.

او عصر جمعه دستور جدیدی صادر کرد که به موجب آن دستگاه‌های تنفس مصنوعی از نقاط کمتر آسیب دیده ایالت نیویورک به بیمارستان‌هایی که بیشترین نیاز به آن را دارند جابجا خواهند شد.

آقای کومو گفته نیویورک در بحران است و دوباره از دیگر نقاط آمریکا که کمتر تحت تاثیر شیوع این ویروس هستند، درخواست کمک کرد.

او گفت به دلیل کمبود تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه تنفس مصنوعی تعداد بیشتری جان خود را از دست خواهند داد مگر آن که دستگاه‌های بدون استفاده در بعضی ایالت‌ها، در سراسر کشور توزیع شوند.

فرماندار نیویورک همچنین گفت از گارد ملی برای انتقال چنین تجهیزاتی استفاده خواهد شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.