بیکاری بیش از ۲۰ هزار کارگر رستوران‌‌ها در شیراز

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[11 ساعت،۳۲ دقیقه

استان‌وایر-  بر اساس آمارهای نائب‌رئیس اتحادیه رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی شیراز، از حدود ۲۰ هزار پرسنل شاغل در این صنف، حدود ۱۳هزار نفر بیکار شده‌اند و دست اغلب‌شان نیز از دریافت حقوق بیکاری کوتاه مانده است.

 رئیس اتحادیه ساندویچی و فست فود‌های شیراز هم از بیکاری ۱۰هزار نفری کارگران این صنف در شیراز خبر داده است.

نائب‌رئیس اتحادیه رستوران‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی شیراز در گفت‌وگو با ایلنا گفته است سه صنف باغات مجالس، باغ‌رستوران‌ها و تشریفات بعد از همه‌گیری کرونا به ورشکستگی کامل رسیده و نیازمند کمک سریع و فوری دولت هستند تا بتوانند خود را احیا کنند.

نماینده شیراز و زرقان نیز گفته است اغلب جوانان در ملاقات‌ها از مشکلات مربوط به اشتغال با آن‌ها صحبت می‌کنند و حدود ۷۰ درصد مسائلی که در این ملاقات‌ها طرح می‌شود درخواست‌های مرتبط با بیکاری و تقاضای اشتغال است.

«علیرضا پاک‌فطرت» نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس  در گفتگو با خبرگزاری ایلنا از صدمات وارد شده به مشاغل بر اثر شیوع ویروس کرونا در این شهر توریستی صحبت کرده و مسائلی همچون «فقر، مشکلات معیشتی، کمبود مسکن و اشتغال» را از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم برشمرده است

نماینده شیراز در این گفتگو گفته است: «متاسفانه تعدادی از مردم هم مشکلات معیشتی دارند به دلایل مختلف و به دلیل ویروس کرونا  بسیاری از مشاغل دچار نقصان شده‌اند.»

به گفته علیرضا پاک فطرت مردم معمولا «مشکلاتشان» را مطرح می‌کنند و «کمتر اتفاق می‌افتد که از مردم پیشنهاداتی» دریافت شود.

گزارش‌های متعددی منتشر شده است از تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مشاغل و اقتصاد شهرهای مختلف ایران.

از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در، برخی صنوف اقتصادی مانند رستوران‌ها، تالارهای عروسی، باغ‌رستوران‌ها و برگزارکنندگان تشریفات دچار مشکلات جدی اقتصادی و تعطیلی  شده وبرخی نیز  در آستانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

 

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *