هشدار در خصوص شیوع بیماری هپاتیپ‌ و وبا در خوزستان

به اشتراک گذاشتن<![CDATA[12 hours, 33 minutes

استان‌وایر- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان هندیجان از توابع ماهشهر در استان خوزستان گفته است با توجه به وجود شکستگی لوله‌های آب در سطح این شهرستان، خطر شیوع بیماری‌های وبا و هپاتیت A افزایش یافته است.

شبکه خبری عصر جنوب به نقل از «داوود رئیسی» نوشته است  طی ۵۰ روز گذشته ۲ مرحله لایروبی و آهک‌پاشی در سطح شهر هندیجان انجام شده اما شکستگی خطوط لوله آب شرب باید هرچه سریعتر رفع شود. در غیر اینصورت  سلامت ساکنان به خطر خواهد افتاد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان همچنین گفته اسن تجمع آب ناشی شکستگی لوله‌های آب و بی توجهی به لایروبی و آهک پاشی به بروز بیماری‌های مذکور کمک می‌کند.

نگرانی از شیوع بیماری‌هایی همچون وبا و هپاتیت A در خوزستان هرساله سلامت شهروندان را تهدید می‌کند و نگرانی آن‌ها را به دنبال دارد.

در پی آب‌گرفتگی معابر در خوزستان و بالا آمدن فاضلاب به خاطر بارندگی در بسیاری از شهرهای خوزستان شهروندان نسبت به شیوع بیماری‌هایی مثل وبا و هپاتیت نوA ابراز نگرانی کردند.

 رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت روز ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۹ در پاسخ به نگرانی شهروندان گفت: «هپاتیتA در ایران یک بیماری اندمیک است و آنگونه نیست که بگوییم مشکل فاضلاب خوزستان منجر به افزایش و طغیان در موارد ابتلا به این بیماری شده است.»

به گفته دکتر «مریم مسعودی‌فر»  برای خوزستان و مناطقی که از سال قبل درگیر سیل شدند به عنوان پیشگیری از افزایش این نوع بیماری‌ها واکسیناسیون هپاتیت A انجام شده  و در شهر ماهشهر کودکان زیر ۱۰ سال واکسینه شده‌اند.

بنابر آنچه رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا در خوزستان گفته است دریافت واکسن هپاتیت A انتخابی نیست و در برنامه روتین ایمن‌سازی قرار ندارد. به این معنا  که اگر در منطقه‌ای احساس شود «بصورت موردی» واکسیناسیون انجام خواهد شد.

 

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

 

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *