رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم ۲ بار اعدام برای یک متهم در تهران همزمان با رهایی ۳ زندانی از اعدام در دزفول


خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران توسط دادگاه کیفری یک این استان، از بابت اتهام قتل به ۲ بار اعدام محکوم شد. همچنین رئیس دادگستری دزفول از رهایی ۳ محکوم به اعدام در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم به قتل در تهران توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ۲ بار اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از ۳۰ خرداد ماه سال ۹۷ با اعلام گزارش دو قتل به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، در خیابان دماوند تهران آغاز شد و مأموران پس از مراجعه به محل حادثه مشاهده کردند که زن و شوهری ۴۸ و ۵۶ ساله در طبقه سوم یک ساختمان مسکونی با اصابت گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده‌اند.

در جریان تحقیقات “امیر” فرزند خانواده بازداشت شد و سرانجام به ارتکاب قتل پدر و مادرش و همچنین تلاش برای ارتکاب قتل برادرش اعتراف کرد.

متهم روز گذشته توسط شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.

در ابتدای جلسه برادر و مادر بزرگ امیر که اولیای دم بودند، یک به یک در جایگاه ویژه ایستادند و برای وی حکم اعدام خواستند.

سپس متهم در جایگاه ایستاد و گفت: “مدت‌ها بود با برادر کوچکم اختلاف داشتم و دعوا میان ما با طرفداری پدر و مادرم شدیدتر شده بود؛ من که از این وضعیت خسته شده بودم روز حادثه تفنگی را که از قبل تهیه کرده بودم بیرون آوردم. می‌خواستم خودم را بکشم و به زندگی‌ام پایان دهم. اما همان لحظه پدرم به سمتم حمله کرد تا تفنگ را از من بگیرد و نمی دانم چطور شد که اشتباهی چند تیر از تفنگ شلیک شد و به پدر و مادر و برادرم برخورد کرد”.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدارک موجود در پرونده، امیر را به دو بار اعدام محکوم کردند.

رهایی ۳ زندانی از اعدام در دزفول 

به گزارش ایرنا، رئیس دادگستری دزفول از رهایی ۳ محکوم به اعدام با رضایت اولیای دم، خبر داد.

محمدیار ممبینی گفت: “خوشبختانه اعضای شعبه ۱۲ ویژه قتل شورای حل اختلاف دزفول با حضور در زندان سپیدار اهواز توانستند رضایت اولیای دم را کسب و این محکومان را که سالها به جرم قتل زندانی بودند از چوبه دار رها کنند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.