رسانه خبری پیامِ ایرانی

مسئول مقابله با کرونا تهران: شهر هنوز در شرایط مطلوب کنترل ویروس نیست


کرونا در تهرانحق نشر عکس
Tasnim

علیرضا زالی، مسئول دولتی عملیات مقابله با کرونا در شهر تهران از افزایش “میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی نیز طی روزهای اخیر” خبر داده و گفت که این شهر “هنوز به شرایط مطلوب کنترل کرونا نرسیده و این مهم نیازمند بررسی های بیشتر در روزهای آتی خواهد بود”.

وی همچنین گفت که “اگرچه شتاب شیوع کرونا در تهران کمی کند شده ولی هنوز به حد قابل قبول نرسیده و هنوز هم شاهد مراجعه مردم به اورژانس ها و مراکز درمانی برای درمان کرونا هستیم.”

این مقام دولتی “از استمرار افزایش مبتلایان” در شهر تهران خبر داده و گفت که “متاسفانه تعداد آمار مبتلایان کاهش نیافته و کماکان بسیاری از تخت های ویژه و بستری به مبتلایان به کووید-۱۹ اختصاص دارد”.

آقای زالی گفته است: “هنوز نگرانی های بازگشت موج دوم مسافران‌نوروزی به قوت خود باقی است تا بتوانیم تحلیل دقیق تری از شرایط ارائه دهیم.”

او گفت: “در چند روز آینده می توانیم با ارائه آمار مراجعات مردم به مراکز درمانی میزان افزایش شیوع کرونا را تخمین بزنیم”.

کنترل نشدن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران پس از گذشت بیش از یک ماه یکی از مواردی است که کارشناسان آن را به عملکرد نامناسب دولت در قرنطینه نکردن شهرهای اصلی عامل شیوع این ویروس نسبت می دهند.

روز گذشته سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در نامه ای به حسن روحانی، رئیس جمهور نسبت به آغاز به کار فعالیت واحدهای تولیدی در ایران اعتراض کرده و نوشت “هر گونه تصمیم آتش به اختیار توسط هر دستگاه دولتی، غیردولتی، فرهنگی، مذهبی و غیره که مورد تأیید نباشد شعله‌هایش به سرعت دامن نظام سلامت و متعاقب آن اقتصادی کشور را خواهد گرفت”.

واکنش آقای نمکی به نامه قائم مقام وزارت صنعت ایران است که در آن به واحدهای تولیدی ابلاغ شده که نسبت به بازگشایی کسب و کار می توانند اقدام کنند.

براساس آخرین آمار رسمی دولت ایران، تاکنون ۵۳ هزار و ۱۸۳ نفر به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده اند و ۳ هزار و ۲۹۴ نفر نیز جان باخته‌اند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.