فرمان ترامپ برای کنار گذاشتن پهپاد‌های ساخت چین

به اشتراک گذاشتن


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ یک روز پیش از پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود، با صدور فرمانی اجرایی دستور داد که ساخت پهپاد‌های چینی در آمریکا متوقف شود.

به گزارش رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، یک روز پیش از پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود، با صدور فرمانی اجرایی به همه ادارات و نهاد‌های این کشور دستور داد تا ریسک‌های امنیتی ناشی از پهپاد‌های ساخت چین را در ناوگان دولتی آمریکا بررسی کنند و کنار گذاشتن این پهپاد‌ها را در اولویت کاری خود قرار بدهند.

اداره بازرگانی آمریکا، ماه گذشته یک شرکت فناوری چین را که بزرگترین تولید کننده پهپاد در جهان است، به فهرست شرکت‌های تحت تحریم ایالات متحده آمریکا اضافه کرد. همچنین ماه ژانویه ۲۰۲۰ میلادی، وزارت کشور آمریکا نیز پرواز حدود ۸۰۰ پهپاد ساخت چین را ممنوع کرد و دستور داد فقط در موارد ضروری از آن‌ها بهره گیری شود.

دیوید برنهاردت وزیر امنیت داخلی آمریکا اکتبر گذشته طی بخشنامه‌ای هرگونه خرید جدید پهپاد‌های ساخت چین را ممنوع کرد.

این وزارتخانه مه ۲۰۱۹ به همه شرکت‌های آمریکایی در مورد خطرات امنیتی ناشی از پهپاد‌های ساخت چین هشدار داد. در این اطلاعیه، وزارت امنیت داخلی آمریکا افزود مقامات آمریکایی در مورد احتمال جاسوسی چین و جمع آوری اطلاعات محرمانه از طریق پهپاد‌های فروخته شده به آمریکا بسیار نگران هستند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *