استیو بنن و ۷۲ نفر دیگر مشمول فرمان عفو دونالد ترامپ شدند | جهان | DW

به اشتراک گذاشتنهمانگونه که پیش‌بینی می‌شد، ترامپ پیش از سپردن زمام امور به جو بایدن اقدام به عفو و تخفیف مجازات گروه دیگری از محکومان را نموده است. در بین کسانی که مشمول عفو شده‌اند، می‌توان به استیو بنن، مشاور ارشد پیشین ترامپ اشاره کرد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار گزارشی از واشنگتن اعلام کرده است که ترامپ ۷۳ نفر از نیروهای متحد خود را مشمول بخشودگی کرده و در مورد ۷۰ نفر دیگر نیز تخفیف مجازاتی در نظر گرفته است.

استیو بنن سال گذشته به اتهام فساد مالی در چارچوب گردآوری کمک‌های مالی برای احداث دیوار مکزیک دستگیر شده بود. گفته می‌شود که بنن بخشی از کمک‌های مالی جمع‌آوری شده را صرف تامین هزینه‌های شخصی خود نموده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشته است که بخشودگی بنن پس از گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با او صورت گرفته است.

در بیانیه کاخ سفید درباره بنن آمده است: «آقای بنن یکی از رهبران شاخص جنبش محافظه‌کاری در آمریکا است و به تیزبینی سیاسی شناخته شده است.»

در بین دیگر کسانی که مشمول فرمان عفو ترامپ شده‌اند می‌توان به الیوت برویدی، یکی از تاجران نزدیک به ترامپ اشاره کرد. برویدی به نقض قوانین مربوط به لابی‌گری نیروهای خارجی متهم شده بود.

افزون بر آن، لیل وین، رپر نام‌آشنای آمریکایی نیز از جمله کسانی است که مشمول فرمان بخشودگی ترامپ شده است.

باید یادآور شد که در فهرست کسانی که مشمول عفو شده‌اند، نام خود دونالد ترامپ و خویشاوندان او مشاهده نمی‌شود. پیش از این برخی از رسانه‌های آمریکا در این ارتباط گمانه‌زنی کرده بودند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *