رسانه خبری پیامِ ایرانی

بزرگداشت خاطره قربانیان کرونا در فستیوال سنتی شینگ‌مینگ | جهان | DW


ساعت ده صبح روز شنبه ۱۶ فروردین (چهارم آوریل) به وقت محلی، مراسم سالانه بزرگداشت خاطره مردگان در چین برگزار شد. این بار، بزرگداشت خاطره قربانیان بیماری کرونا در مرکز برگزاری این مراسم بود.

در چین بر اساس آمار رسمی اعلام شده از سوی دولت بیش از ۳۳۰۰ نفر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست داد‌ه‌اند و بیش از ۸۲ هزار نفر نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

ساعت ده صبح بیش از یک میلیارد نفر جمعیت چین با بوق زدن و به صدا در آوردن آژیر آمبولانس‌ها و خودروهای آتش‌نشانی یاد قربانیان بیماری کرونا را گرامی داشتند. پس از آن، سه دقیقه سکوت اعلام شد.

پرچم‌های چین در همه کشور و در همه نمایندگی‌های سیاسی چین در خارج از آن کشور، به حالت نیمهافراشته درآمد.

حضور شی‌ جین‌پینگ در مراسم شینگ‌مینگ

شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین و رهبر حزب کمونیست این کشور در پکن در مراسم شینگ‌مینگ حضور یافت. رئیس جمهوری چین در برابر پرچم ملی این کشور سر تعظیم فرود آورد و خاطره کسانی که در اثر بیماری کرونا جان باخته یا کسانی که در جریان مبارزه با این بیماری درگذشته‌اند را گرامی داشت.

سکوت سه‌دقیقه‌ای مردم چین برای بزرگداشت خاطره قربانیان کرونا

سکوت سه‌دقیقه‌ای مردم چین برای بزرگداشت خاطره قربانیان کرونا

شی جین‌پینگ و همیچنین سایر مسئولان دولتی چین در این روز برای بزرگداشت خاطره قربانیان بیماری کرونا گل‌‌های سفید رنگ به کت‌های خود زده بودند.

در این مراسم از شهر ووهان، کانون شیوع بیماری کرونا به عنوان “شهر قهرمانان” یاد شد. بیشترین تعداد قربانیان و مبتلایان به کرونا ساکن کلانشهر ووهان واقع در استان هوبئی بودند.

این در حالیست که مراسم شینگ‌مینگ در خود شهر ووهان برگزار نشد. گرچه بسیاری از محدودیت‌های این شهر لغو شده، اما هنوز منع تجمعات در این شهر به قوت خود باقی است و شهروندان ووهان حق خروج از شهر خود را ندارند.

بر اساس پیش بینی مسئولان استان هوبئی، محدودیت‌های ناظر بر تردد در شهر ووهان قرار است روز هشتم آوریل لغو شوند.

لازم به یادآوری است که هفته پیش محدودیت‌ تردد در کل استان هوبئی، به استثنای شهر ووهان لغو شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.